Szafka pod umywalkę. Plusy i minusy różnych rozwiązań [INSPIRACJE I RADY]

2019-12-10 13:18 Materiał sponsorowany

Szafka pod umywalkę to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy praktyczne miejsce do przechowywania w łazience. Skorzystaj z naszych pomysłów i wybierz najlepszą szafkę pod umywalkę. Przyglądamy się różnym rozwiązaniom, wskazując na ich plusy oraz minusy.

Spis treści

  1. Meble łazienkowe - co jest ważne?
  2. Szafka pod umywalkę dopasowana do umywalki
  3. Szafka pod umywalkę wisząca z szufladami
  4. Szafka pod umywalkę stojąca z drzwiczkami
  5. Szafka pod umywalkę nablatowa
  6. GALERIA INSPIRACJI: szafki pod umywalkę

Jeśli myślimy o zakupie mebli do łazienki, powinniśmy się zastanowić nad praktyczną oraz pasującą do wystroju szafką pod umywalkę. To często jedyny i właściwie wystarczający mebel łazienkowy. Zwłaszcza do pomieszczenia o małym metrażu i podwyższonej wilgotności powietrza niełatwo dobrać idealne meble, tak aby były estetyczne, funkcjonalne i trwałe.

Meble łazienkowe - co jest ważne?

W łazience nie sprawdzą się (nawet jeśli pasują stylistycznie) meble z salonu czy holu. Szafki łazienkowe muszą być pokryte specjalną powłoką, np. folią PCV lub lakierem, zapewniającą ochronę przed wodą. Dobrze, by zabezpieczenie przeciwwilgociowe dotyczyło nie tylko frontów, ale też korpusu mebla. Przyjrzyj się tylnej ściance szafki. Powinna być cofnięta, umożliwiać cyrkulację powietrza i skraplanie pary za szafką. Przetestuj fronty pod kątem cichego domyku, sprawdź funkcjonalność uchwytów.

Jeśli potrzebujesz dużo schowków i zależy ci na szybkim wglądzie do ich zawartości, rozejrzyj się za meblami z szufladami lub wysuwanymi koszami. Pamiętaj jednak, że szuflady pod umywalką wymagają syfonu oszczędzającego miejsce – z kolankiem przy ścianie. Nie wiesz, jaki kinkiet wybrać nad umywalkę? Kup lustro podświetlane!

Czytaj też: Sprytne rozwiązania do łazienki - nowoczesne umywalki zintegrowane z blatem >>>

Szafka pod umywalkę dopasowana do umywalki

PLUS Szafka idealnie przylega do armatury, stanowiąc z nią stylistyczną i konstrukcyjną całość. Kupując gotowy zestaw, oszczędzasz czas, masz ułatwiony montaż i gwarancję dopasowania.

MINUS Jeśli umywalka do łazienki ma wąskie obrzeże, może pojawić się problem braku miejsca na przybory toaletowe.

Szafka pod umywalkę wisząca z szufladami

PLUS Można ją wieszać na dowolnej wysokości. Stojąc przed nią, nie uderzasz się w palce stop. Usprawnia mycie podłogi. Przedmioty w szufladach są łatwo dostępne. Taka szafka pod umywalkę jest bardzo praktyczna.

MINUS Wymaga mocowania do ściany (na kołki rozporowe lub stelaż). Syfon baterii musi przebiegać tuż pod linią umywalki, inny będzie wymagał szuflady z wycięciem.

Polecamy też: Mała łazienka w bloku - 15 pomysłowych aranżacji [GALERIA] >>

Szafka pod umywalkę stojąca z drzwiczkami

PLUS Jest stabilna, prosta w montażu (nie wymaga przytwierdzania do ściany) i zwykle pojemniejsza niż wisząca. Ma standardową wysokość, więc niewygodną dla osób bardzo wysokich i niskich.

MINUS Trudniej utrzymać pod nią czystość. Nóżki narażone są na kontakt z wilgotną podłogą. Ciężko korzysta się z głębi półki.

Szafka pod umywalkę nablatowa

PLUS Gdy szafka jest dłuższa od umywalki, wygodnie odstawia się na nią kosmetyki, może być miejscem na dekoracje. Im grubszy blat, tym solidniejsze wrażenie.

MINUS Blat jest zachlapywany wodą i trzeba go często wycierać. Nieodpowiednio zabezpieczony (zwłaszcza przy otworze wyciętym na odpływ baterii) szybko niszczeje.

Warto przeczytać: Umywalka podwójna czy pojedyncza? Nablatowa czy podblatowa? Zdecyduj przed zakupem>>

GALERIA INSPIRACJI: szafki pod umywalkę

Polecamy galerie zdjęć z mnóstwem inspiracji: szafki pod umywalkę nowoczesne, eleganckie, minimalistyczne.

Meble łazienkowe. Ekspert podpowie jak urządzić łazienkę