Jak urządzić łazienkę z stylu ZEN: 7 złotych zasad stylu ZEN!

2016-03-11 16:52

Przestrzeń, minimalizm, naturalne materiały, delikatna kolorystyka, przeszklenia, nastrojowe światło, zieleń i szum wody - Daleki Wschód jest w zasięgu ręki.

DREWNO LUBI ZIELEŃ
Autor: materiały prasowe Ciepła, drewniana podłoga stanowi jedność z podestem z wpuszczaną wanną. Obok niej – rozwiązanie warte podpatrzenia – miejsce do siedzenia i oddawania się relaksującym zabiegom. Przez przeszklenie w dole ściany zaglądają promienie słońca i roślinność, pozwalając zamienić zwykłą kąpiel w rytuał spa. www.bette.de/www.a-quadesign.pl

Aranżując łazienkę w stylu zen, pamiętajmy, by nie zagracić jej zbędnymi przedmiotami czy dekoracjami. Tu liczy się przede wszystkim harmonia, równowaga między liczbą rzeczy a pustą przestrzenią.

Złote zasady łazienki w konwencji ZEN

1. Używajmy naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno.
2. Właściwe barwy to szarości, biele i brązy. Plus zielona roślinność. Uwaga na mocne akcenty kolorystyczne. Jeśli już, stosujmy je bardzo oszczędnie.
3. Jeżeli wybieramy płytki, niech będą jednobarwne, bez wzorów, podobnie z meblami.
4. Pamiętajmy o roślinach. Może to być na przykład drzewko bonsai lub piękny bambus.
5. Oświetlenie. Najlepiej jeśli możemy pozwolić sobie na duże przeszklenia z pięknym widokiem. Ale "zagra" też delikatne, sączące się, ukryte światło, a wieczorem - oczywiście światło świec.
6. Zapachy... kadzidła, zapachowe mydełka, tealighty.
7. I przede wszystkim woda, woda i jeszcze raz woda, w każdej postaci.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE