Jak urządzić łazienkę z stylu ZEN: 7 złotych zasad stylu ZEN!

2016-03-11 16:52 EK
DREWNO LUBI ZIELEŃ
Autor: materiały prasowe Ciepła, drewniana podłoga stanowi jedność z podestem z wpuszczaną wanną. Obok niej – rozwiązanie warte podpatrzenia – miejsce do siedzenia i oddawania się relaksującym zabiegom. Przez przeszklenie w dole ściany zaglądają promienie słońca i roślinność, pozwalając zamienić zwykłą kąpiel w rytuał spa. www.bette.de/www.a-quadesign.pl

Przestrzeń, minimalizm, naturalne materiały, delikatna kolorystyka, przeszklenia, nastrojowe światło, zieleń i szum wody - Daleki Wschód jest w zasięgu ręki.

Aranżując łazienkę w stylu zen, pamiętajmy, by nie zagracić jej zbędnymi przedmiotami czy dekoracjami. Tu liczy się przede wszystkim harmonia, równowaga między liczbą rzeczy a pustą przestrzenią.

Złote zasady łazienki w konwencji ZEN

1. Używajmy naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno.
2. Właściwe barwy to szarości, biele i brązy. Plus zielona roślinność. Uwaga na mocne akcenty kolorystyczne. Jeśli już, stosujmy je bardzo oszczędnie.
3. Jeżeli wybieramy płytki, niech będą jednobarwne, bez wzorów, podobnie z meblami.
4. Pamiętajmy o roślinach. Może to być na przykład drzewko bonsai lub piękny bambus.
5. Oświetlenie. Najlepiej jeśli możemy pozwolić sobie na duże przeszklenia z pięknym widokiem. Ale "zagra" też delikatne, sączące się, ukryte światło, a wieczorem - oczywiście światło świec.
6. Zapachy... kadzidła, zapachowe mydełka, tealighty.
7. I przede wszystkim woda, woda i jeszcze raz woda, w każdej postaci.