Zasłony balkonowe: jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie?

2015-05-15 18:35 Agnieszka Zawadzka

Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie w bloku i zyskać nieco prywatności? Nie chcąc budować trwałych „murów niezgodny” w opozycji do polityki spółdzielni mieszkaniowej, skupmy się na tym co możemy zrobić. Jakie zasłony balkonowe pomogą nam skutecznie odgrodzić się od sąsiadów i jednocześnie stanowić estetyczną aranżację naszego balkonu?

Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie i zyskać nieco prywatności? Mamy na to kilka sposobów, które nie przytłoczą aranżacji balkonu i spełnią także rolę dekoracyjną.

Kwietnik z zielnikiem

Konstrukcje kwietników były szalenie popularne w latach ’60 i ’70. Szczęśliwie w tym sezonie powróciła moda na odświeżoną wersję dawnych kwietników balkonowych i domowych. Rozmaite wersje nowoczesnych metalowych i klasycznych drewnianych konstrukcji kwietników, umożliwiające różnorakie usytuowanie doniczek na przestrzeni ażurowej ścianki, dają spore pole do popisu w kwestii budowania zasłon przed sąsiedztwem. Jest to też znakomity pretekst do rozpoczęcia przygody z uprawą ziół na balkonie. Gęste kompilacje jednobarwnych bądź przeciwnie – kolorowych doniczek z kwieciem to doskonała zapora chroniąca naszą prywatność na balkonie. Przynajmniej po stronie krótszych boków balkonu.

Kaskady roślinne

Wiszące doniczki z rozłożystymi roślinami, zawieszone w skupisku, gęsto i na różnej wysokości, mogą stać się naturalnym parawanem od wścibskich spojrzeń, dając jednocześnie poczucie naturalnej i bardzo dekoracyjnej przesłony.

Czytaj też: Bujne kwiaty na balkon - które wybrać? >>>

Parawany

Powrót mody na parawany może nam pomóc w odgrodzeniu się od sąsiadów. Piękne parawany ze sklejki z laserowo wyciętymi wzorami bądź klasyczne parawany na stelażu z rozpostartym na nim pięknym materiałem, to propozycje które śmiało wykorzystać możemy jako zasłony na naszym balkonie.

Moskitiery

Jeśli osłoniliśmy się już od sąsiedzkich spojrzeń z obu krótszych stron balkonu, a poczucie prywatności nadal nie nadchodzi, pozostaje nam rozłożenie moskitiery, która chroni nie tylko od bezpośredniej ekspozycji słonecznej i komarów, ale i od spojrzeń z balkonów znajdujących się po przeciwnej stronie naszego mieszkania.