Boli cię ciągle głowa? Sprawdź, czy nie trzymasz tych kwiatów w sypialni!

2022-11-21 15:00

Nie da się ukryć, że nawet najpiękniejsze mieszkanie bez kwiatów wygląda nieco surowo. Chętnie otaczamy się zielenią, jednak musimy pamiętać, że nie wszystkie kwiaty nadają się do wszystkich pomieszczeń. Niektóre z nich mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i komfort snu. Przeczytaj, jakie kwiaty nie mogą być w sypialni!

Jakie kwiaty nie mogą być w sypialni?
Autor: Getty Images/Erik Snyder

Czy w sypialni powinny być kwiaty?

Tak! Kojarząca się z naturą zieleń pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Kwiaty w sypialni pomogą również zadbać o czystsze powietrze, ale także pochłoną część nadmiernej wilgoci albo, wręcz przeciwnie, pomogą je nawilżyć Szczególnie jest to ważne w zimie, kiedy wietrzymy dużo rzadziej, nie chcąc wychłodzić nadmiernie mieszkania i podwyższyć rachunków za prąd czy gaz. 

Jakie kwiaty do sypialni?

Postaw przede wszystkim na te, które oczyszczają powietrze. Oto niektóre z nich:

Jakie kwiaty do sypialni?
Autor: Getty Images/Helin Loik-Tomson

Jakie kwiaty nie mogą być w sypialni?

Należy uważać na kwiaty, które wydzielają bardzo mocne zapachy. Stanowią one dodatkowy bodziec dla organizmu oraz zawierają olejki eteryczne, które w różny sposób mogą wpływać na nasz organizm. 

Przyznam, że znam to z autopsji! Pewnego roku moja hoja obsypała się kwiatami. Te dopiero wieczorem zaczynały wydzielać intensywny zapach. Mimo otwartego przez całą noc okna, był on tak słodki i mocny, że musiałam dla tej rośliny znaleźć całkiem inne miejsce.

Jakie kwiaty nie mogą być w sypialni? Hoja
Autor: Getty Images/Gemma Haigh

Jeśli budzisz się zmęczony, a rano boli cię głowa, zastanów się, czy nie trzymasz którejś z poniższych roślin w sypialni. Jeśli tak, przenieś je do salonu, kuchni lub innego pomieszczenia, w którym nie spędzasz całej nocy. 

To jednak nie wszystko! Niektóre rośliny mogą powodować bezsenność i problemy z zasypianiem. Alergicy, astmatycy i migrenowcy również powinni na niektóre z nich uważać. Zatem, jakie kwiaty nie powinny znaleźć się w sypialni?

8 kwiatów, których lepiej nie trzymać w sypialni

Przeczytaj również: