3 "złote" rady z internetu, które mogą zabić twoje kwiaty. Uważaj!

2022-11-18 13:36

Internet jest pełen wielu niesprawdzonych rad, których stosowanie może niekorzystnie odbić się na twoich roślinach. Lepiej podchodzić do nich z pewną dozą nieufności i przed ich zastosowaniem poradzić się innych, chociażby na grupach skupiających miłośników roślin.

3 złote rady z internetu, które mogą zabić twoje kwiaty. Uważaj!
Autor: Getty Images/Anton Novikov

Jeśli twoje rośliny marnieją, lepiej nie fundować im kolejnych domowych specyfików, ponieważ możesz im zaszkodzić. Niekiedy lepiej sięgnąć po gotowy nawóz, przygotowany przez specjalistów pod konkretne potrzeby danej rośliny. 

1. Nawóz ze skorupek jaj? Niektóre rośliny ci nie podziękują

Zmielone skorupki jaj do kwiatów pojawiają się w niejednym domowym sposobie na sprawienie, by rośliny rosły pięknie i bujnie. Owszem, skorupki od jajek bogate są np. w wapń i faktycznie dla niektórych kwiatów będą niezłą odżywką. Dla których? Na pewno nie tych, które lubią kwaśną glebę, czyli chociażby paproci.

Tego nie rób swoim roślinom. 3 produkty, które mogą im zaszkodzić. Skorupki jajek
Autor: Getty Images/RHJ

Nawóz ze skorupek od jajek odżywi jedynie rośliny, które dobrze się czują w glebach obojętnych lub zasadowych, takich jak np. sansewieria

2. Nawóz z cebuli? Nawóz z czosnku?

Cebula i czosnek nie są tak zabójcze dla kwiatów jak np. mleko, ale nieumiejętnie stosowane mogą bardzo zaszkodzić roślinie. Pamiętaj, że twój kwiat to nie ty. O ile ty podczas choroby możesz śmiało sobie pokroić czosnek i położyć na kanapkę, to uwierz nam, takie same plasterki wetknięte do ziemi czy między korzenie rośliny niewiele jej pomogą. Raczej zaczną się tam po prostu psuć.

3 złote rady z internetu, które mogą zabić twoje kwiaty. Uważaj! Czosnek
Autor: Getty Image/raphixchon

Obie rośliny, zarówno cebula, jak i czosnek zabijają grzyby, więc można stosować z nich opryski. Z kolei nawóz z cebuli może pomóc niektórym roślinom, np. storczykom w zawiązaniu wielu pąków. Podobnie będzie w przypadku nawozu z czosnku. jak go wykonać?

Przepis na nawóz z czosnku do roślin:

  1. Zagotuj 2 litry wody i pozostaw ją w garnku do ostygnięcia.
  2. Sprasuj 7 ząbków czosnku i dodaj je do wody, kiedy ta nie będzie już gorąca.
  3. Przykryj naczynie pokrywą.
  4. Na drugi dzień możesz do tak przygotowanego nawozu wsadzić storczyk (plastikową, dziurawką osłonkę, w której się znajdują).
  5. “Kąpiel” w nawozie powinna trwać około pół godziny

Taka ilość nawozu starczy ci na zasilenie około czterech storczyków.

3 złote rady z internetu, które mogą zabić twoje kwiaty. Uważaj! Storczyk
Autor: Getty Images/Adrien Landry

3. Mleko do podlewania kwiatów. Nie i jeszcze raz nie!

Jeśli chcesz zabić swoją roślinę, wcale nie musisz sięgać po łazienkową chemię, wystarczy ci mleko. Dobrze wiesz, że ten produkt pozostawiony poza lodówką zepsuje się w błyskawicznym tempie. Najpierw będzie kwaśny i zacznie śmierdzieć, a później zgęstnieje. Wyobraź sobie, co może się stać, jeśli podlejesz mlekiem kwiaty!

3 złote rady z internetu, które mogą zabić twoje kwiaty. Uważaj! Mleko
Autor: Getty Images/Elena Medoks

Prawdopodobnie na ziemi pojawi się pleśń, a korzenie rośliny zanurzone w dziwnej substancji, która w dodatku zaczyna się psuć, nie będą mieć dostępu do powietrza. Siłą rzeczy ta zaczyna się dusić i umierać. Nawet podlewanie kwiatów mlekiem z wodą nie jest dobrym pomysłem i może im zaszkodzić!

Przeczytaj więcej:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE