Gdy decydujemy się połączyć kuchnię z salonem, powinniśmy dobrze tę kwestię przemyśleć i zaplanować. Wybór podłogi musi uwzględniać funkcjonalność pomieszczeń oraz styl ich aranżacji.

Kuchnia z salonem: jaka podłoga?

Decyzja odnośnie tego jaka podłoga w salonie, powinna uwzględniać kilka czynników. Przede wszystkim weźmy pod uwagę obszar jaki zajmuje kuchnia z salonem. Jeśli metraż jest dość duży i widny, możemy zdecydować się na ciemniejszy kolor podłogi. Przy małych wnętrzach zastosujmy na podłodze kolor jasny, który optycznie rozjaśni i powiększy  pomieszczenia.

Jaka podłoga będzie funkcjonalna?

Kuchnia z salonem powinna być funkcjonalna. Zastanawiając się jaka podłoga w salonie, weźmy pod uwagę jej wytrzymałość na zabrudzenia i zalania. Możemy w obu pomieszczeniach zastosować jednakową podłogę. Jeśli zdecydujemy się na podłogę drewnianą, powinniśmy ją dobrze zaimpregnować i zabezpieczyć. Często stosowane jest także łączenie drewnianej podłogi w salonie z płytkami na podłodze w części kuchennej. Jest to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne, pozwalające jednocześnie na łączenie dwóch różnych materiałów w aranżacji podłogi. Gdy zastanawiamy się, jaka podłoga w salonie będzie najbardziej funkcjonalna, możemy się pokusić na położenie płytek.

Kuchnia z salonem: spójna aranżacja

Dobrze, jeśli kuchnia z salonem ma jednolitą aranżację – czyli meble i dodatki zastosowane w obu strefach pasują do siebie i są spójne. Możemy także zdecydować się na kontrastowe połączenia – wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Decydując, jaka podłoga w salonie, weźmy pod uwagę również styl w jakim planujemy urządzić kuchnię z salonem. Jasna, drewniana podłoga sprawdzi się zarówno w stylu skandynawskim jak i klasycznym. Jeśli natomiast lubimy styl rusycystyczny czy nowoczesny – możemy się zdecydować na podłogę wyłożoną płytkami.