Salon z aneksem kuchennym: pomysły na nowoczesne wnętrza. ZDJĘCIA, porady, inspiracje

2021-01-05 18:09

Salon z aneksem kuchennym stanowi coraz popularniejsze rozwiązanie zwłaszcza w małych mieszkaniach. Takie rozwiązanie wprowadza do wnętrza więcej przestrzeni i światła. Część kuchenna i salonowa mogą być w pełni ze sobą połączone lub oddzielone na przykład wyspą lub barem. Sprawdź, jak zaplanować oraz urządzić nowoczesny salon z aneksem kuchennym. W artykule znajdziesz zarówno cenne porady, jak i zdjęcia z gotowymi pomysłami.

Kiedy sprawdza się salon z aneksem kuchennym?

Salon z aneksem kuchennym to nie tylko modne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w małych mieszkaniach, czyli tam, gdzie nie możemy pozwolić sobie na oddzielną kuchnię. Może to być całkowicie otwarta przestrzeń lub oddzielona na przykład za pomocą wyspy kuchennej czy dodatkowego blatu, który służy jako stół.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że aneks kuchenny i nowoczesny salon nie są rozwiązaniem jedynie do wnętrz o niewielkim metrażu. Także na dużych przestrzeniach takie połączenie będzie się ładnie prezentowało, ponieważ wprowadzi więcej światła – a dzięki temu mieszkanie wyda się bardziej przestronne.

Zobacz: Kuchnia z wyspą: najczęstsze błędy w jej urządzeniu >>>

Salon z aneksem kuchennym: projekt

Aneks kuchenny z salonem możemy uzyskać, wyburzając na przykład ściankę pomiędzy ciemną kuchnią a pokojem dziennym. Gdy jednak to zrobimy, pojawi się problem brakującej podłogi. Najprostszym rozwiązaniem jest położenie jednolitej posadzki na całej powierzchni nowego pomieszczenia. Pozwala to na wyraźniejsze wizualne połączenie obu stref, a ponadto jednolita podłoga optycznie powiększa wnętrze.

Częściej stosowanym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie dwóch różnych materiałów, na przykład kafelków w kuchni i parkietu w salonie. Gdzie ma przebiegać granica różnych podłóg? Jeśli ścianę chcemy zastąpić drzwiami przesuwnymi, to oczywiście wzdłuż linii ich biegu. W wypadku wyspy czy murowanej szafki nie jest to tak oczywiste. Możemy przesunąć granicę kuchni, obejmując np. kafelkami graniczną konstrukcję. Wymiary pomieszczenia się nie zmienią, ale aneks kuchenny optycznie będzie wydawał się większy.

Przeczytaj też: Salon: aranżacja przytulnego salonu z aneksem kuchennym. Naturalne kolory w odcieniach brązu. Zdjęcia >>>

Najlepsze meble do salonu czekają w Domotece
Aksonometria, Domoteka

Autor: Domoteka, materiały prasowe

Luksusowe wyposażenie salonu znajdziesz w Domotece. Na zdj. meble RolfBenz do kupienia w showroomie Aksonometria.

Domoteka to wyjątkowe centrum wyposażenia wnętrz w warszawskim parku handlowym Homepark Targówek. Specjalizuje się w stylowych i luksusowych meblach oraz akcesoriach do domu. Galeria mieści wiele znanych na świecie marek meblowych i wnętrzarskich. Dostarcza pomysłów i inspiracji, przyciąga projektantów wnętrz i klientów szukających dobrego designu.

W Domotece znajdziesz blisko 60 salonów uznanych marek. Luksusowe meble i inne rozwiązania do domowej strefy wypoczynku czekają m.in. w salonach Aksonometria, Alabaster Gallery, ARIS Concept, Bizzarto, BoConcept, Dekoria, Eccelent, Exclusive Lights, Galeria Wnętrz, Garden Space, Italmeble, IWC Home, JOOP, Koma, Livingroom, Miloo Home, Miotto, Mościccy, Nap, Natuzzi, Potrzuski, Resin Concept Store, RetroCegła, Retrowood, Top Kolor, VOX, Vzór, Ziemann Home Décor oraz Zuliani Arredi.

Salon z aneksem kuchennym: zabudowa kuchenna

W salonie otwartym na kuchnię oprócz wygody bardzo ważna jest również estetyka. W końcu podczas korzystania z kuchni to, co i jak robimy będzie widoczne także w salonie. Dlatego musimy dbać o ład i porządek na co dzień, a aranżacja kuchni musi pasować do wystroju panującego w całym wnętrzu.

W kuchniach otwartych na salon jest kilka popularnych modeli zabudowy. Jedną z nich jest ciąg górnych i dolnych szafek umiejscowiony wyłącznie na jednej ze ścian. W takiej aranżacji strefę dzienną od aneksu kuchennego może odzielać stół z krzesłami, tworzący małą jadalnię.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest zabudowa w kształcie litery L. Decydując się na to rozwiązanie, mamy do dyspozycji większą kuchnię, przy której również może pojawić się stół z krzesłami. Doskonałą opcją będzie wybór małego stołu z możliwością rozsuwania. Taki zakup na co dzień nie będzie nam przeszkadzał, a jedynie spełniał swoją funkcję. Kiedy jednak zajdzie taka potrzeba, możemy go rozłożyć i zaprosić na obiad czy kolację rodzinę i znajomych.

W salonie z kuchnią często pojawiają się również zabudowy w kształcie litery U. Plusem tego rozwiązania jest długi blat robodzy, który daje nam możliwość zbudowania barku pełniącego funkcję stołu.

Nie przegap: Projekt salonu z aneksem kuchennym: razem, a jednak osobno >>>

Salon z aneksem kuchennym: urządzamy część dzienną

Kiedy mamy urządzony aneks kuchenny, możemy skupić się na aranżacji części dziennej, czyli salonu lub pokoju dziennego. Obowiązkowo powinna się w nim znaleźć wygodna sofa lub narożnik. Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy. Naprzeciw możemy powiesić telewizor na ścianie lub wkomponować go w regał modułowy. Tego typu meble są bardzo popularne ze względu na swoją funkcjonalność. Doskonale sprawdzają się one w małych mieszkaniach, w których nie możemy pozwolić sobie na ustawienie komód, bilbioteczek czy witryn. Jeśli powierzchnia nam na to pozwala, warto między salonem a aneksem kuchennym postawić stół z krzesłami. Pozwoli nam on stworzyć przestrzeń jadalnianą, którą możemy podkreślić, naklejając tapetę na ścianie za stołem.

Zobacz również: Jaka podłoga do salonu z aneksem kuchennym? Pomagamy wybrać >>>

Salon z aneksem kuchennym: GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak zaaranżować salon z aneksem kuchennym. Oto inspirujące propozycje! 

Akcja specjalna: Nowe Mieszkanie
 Murapol: propozycja aranżacji mieszkania

Autor: materiały prasowe MURAPOL

Wyjątkowa akcja redakcyjna ukazująca proces urządzania mieszkania od stanu deweloperskiego po w pełni wykończone wnętrze. Pod okiem profesjonalistek, architektek wnętrz, powstaje projekt, który na łamach „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl będziemy prezentować pomieszczenie po pomieszczeniu – ze wskazaniem godnych polecenia rozwiązań przestrzennych i produktowych.

Partnerzy

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021