Projekt salonu z aneksem kuchennym: razem, a jednak osobno

2015-05-31 18:59

Salon z aneksem kuchennym nie dający się zaszufladkować. Wnętrze przepełnione eklektyczną grą pełną różnorodnych kształtów i faktur. Projekt salonu, który stawia przede wszystkim na funkcjonalizm i praktyczność oraz aneks kuchenny żyjący własnym życiem, który charakteryzuje nieposkromiona elegancja. Prezentujemy projekt salonu z aneksem kuchennym, za który odpowiada załoga Pink Pug Design.

Spis treści

  1. Salon z aneksem kuchennym: nowoczesność to, czy praktyczna klasyka?
  2. Aneks kuchenny: ikona nowoczesności w eklektycznym otoczeniu

Założeniem projektowym była aranżacja salonu z aneksem kuchennym, który byłby przede wszystkim przestronny i funkcjonalny. W projekcie salonu możemy zauważyć zarówno akcenty charakterystyczne dla stylu nowoczesnego czy industrialnego, a całość dopełniona została elementami wyposażenia stylizowanymi na wzór antycznych mebli. W opozycji - choć częściowo połączone - staje niezwykle elegancki aneks kuchenny.

Salon z aneksem kuchennym: nowoczesność to, czy praktyczna klasyka?

Salon z aneksem kuchennym został pomyślany jako wnętrze, w którym część dzienna została częściowo „odizolowana" od części kuchennej. Strefa robocza została zaprojektowana na niewielką ścianką oddzielającą wnętrza, dzięki czemu otwarcie salonu na część kuchenną nie odbiera mu należytej reprezentatywności. Niewielka ścianka oddzielająca wnętrza pełni bez wątpienia funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Industrialny akcent surowości nadaje przestrzeni oryginalnego charakteru i idealnie dopełnia aranżację nowoczesną, a przy tym nieco eklektyczną. Wypoczynkowa część salonu z aneksem kuchennym została wyznaczona za pomocą minimalistycznej kanapy w kolorze szarym. Strefa ta została dopełniona białym stolikiem z palet. W niewielkim wnętrzu wyodrębniono także jadalnianą strefę, którą wyznaczono za pomocą stołu na giętych nóżkach. Całość dopełniono czterema krzesłami, w stylistyce których na próżno doszukiwać się elementu wspólnego. W aranżacji salonu z aneksem kuchennym warto zwrócić także uwagę na oświetlenie. W tej kwestii postawiono na rozwiązanie rodem z przestrzeni industrialnych - proste żarówki na długich kolorowych kablach. Dopełnieniem całości jest drewniany parkiet, który otula wnętrze przyjemnym ciepłem i nadaje mu iście domowego klimatu.

Aneks kuchenny: ikona nowoczesności w eklektycznym otoczeniu

W aranżacji aneksu kuchennego postawiono na nowoczesny i niezwykle estetyczny minimalizm. Zdecydowano się na gładkie fronty kuchennej zabudowy w kolorze białym. Takie rozwiązanie sprawia, że aneks kuchenny pomimo częściowego otwarcia na dzienną część mieszkania, nie dominuje aranżacji salonu, a jest jedynie jego dopełnieniem. Niezwykłej elegancji przestrzeni dodaje dekoracja ściany nad blatem, która wyłożona została fazowanymi kafelkami w kolorze delikatnej szarości. Ta, idealnie koresponduje z ciemną szarością górnej części ściany. Na wskroś nowoczesne wnętrze aneksu kuchennego, pomimo otwarcia na salon, wydaje się żyć własnym życiem, które charakteryzuje niezwykły styl i elegancja.

Kontakt z pracownią:

Pink Pug DesignJoanna Pytlewska-BilDanuta Dziubekwww.pinkpugdesign.com

Zobacz aranżację sypialni z cegłą na ścianie według Pink Pug Design

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE