Zastanawaisz się, jakie meble na taras czy balkon? Wybierz odpowiednie meble ogrodowe i dopasuj do nich dodatki, tak urządzony taras czy balkon będzie miły pokojem letnim. Wystarczy prosty komplet mebli ogrodowych. Przy zakupie zazwyczaj kierujemy się wyglądem mebli na tars, stanowią przecież część kompozycji ogrodu. Zawsze dobrze wyglądają meble ogrodowe drewniane. Balustradę balkonu lub taras możesz osłonić pnączami, zapewniając sobie intymność, w takim miejscu przyjemnie będzie rano zjeść śniadanie albo wypic kawę. Zanim dokonasz zakupu, poznaj zalety i wady różnych rodzajów mebli ogrodowych.

Meble ogrodowe drewniane

Meble ogrodowe drewniane są wytrzymałe i ładnie się starzeją. Zazwyczaj mają proste formy i zajmują sporo miejsca. Pamiętaj, że meble ogrodowe drewniane trzeba konserwować. Drewniane meble ogrodowe. Choć są wykonane z wytrzymałych gatunków, należy zabezpieczyć je przed niszczeniem pod wpływem warunków atmosferycznych, co zmienia ich właściwości i barwę. Do konserwacji drewnianych mebli na taras nadają się oleje, bejce, i lakierobejce. Dzięki tym ostatnim zmienimy też kolor mebli. Prace wykonuje się dwa razy w roku, pierwszy raz przed rozpoczęciem sezonu. Drewno doskonale prezentuje się na tle innych naturalnych materiałów, jak kamień i ceramika, oraz neutralnych barw.

Meble ogrodowe plecione

Moda na meble ogrodowe rattanowe nie przemija. Jest to jeden z ważniejszych trendów, dotyczy zarówno wnętrza domu, jak i ogrodu. Najpopularniejsze są meble ogrodowe z rattanu lub rodzimej wikliny. Pamiętaj, że meble rattanowe należy chronić przed deszczem i ostrym słońcem, są lekkie i mogą być w różnych odcieniach. Meble ogrodowe wyplatane z tworzywa są znacznie odporniejsze na warunki atmosferyczne. Obecnie pojawiły się w sklepach meble ogrodowe z tzw. technorattanu. Są bardzo łatwe w czyszczeniu i trwałe, nie wymagają specjalnej konserwacji.

Meble ogrodowe z aluminium

Meble ogrodowe z aluminium są lekkie, nie wymagają konserwacji, mają nowoczesne wzornictwo. Proste bryły mebli pasują do nowoczesnej aranżacji tarasu.

Meble ogrodowe plastikowe

Meble ogrodowe plastikowe są lekkie i wygodne do przenoszenia. Ponadto meble na taras z plastiku są najtańsze, jednak po sezonie muszą stać w ogrzewanym pomieszczeniu. Są też mało stabilne. Dostępne są w wielu kolorach.