Meble ze skrzynek: jak samodzielnie wykonać regał z drewnianych skrzynek ZRÓB TO SAM

2020-12-19 19:57

Meble ze skrzynek zyskują podobną popularność do mebli z palet. Drewniane skrzynki po owocach to znakomity surowiec na ekologiczne meble. W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak krok po kroku samodzielnie wykonać modny regał z drewnianych skrzynek!

Meble ze skrzynek to kolejny wnętrzarski hit, idący w parze z popularnymi meblami z palet. Marzysz o tym, by twój salon zdobiła oryginalna, modułowa meblościanka w surowym, skandynawskim stylu? Cieszą Cię wyłącznie oryginalne dodatki i masz smykałkę do recyklingu? Zrób regał z drewnianych skrzynek po owocach. To nic trudnego! Pokarzemy Ci jak zrobić regał z drewnianych skrzynek - krok po kroku!

Jak zrobić regał z drewnianych skrzynek

Do stworzenia regału ze skrzynek potrzebne Ci będą własna inwencja twórcza, odrobina wyobraźni, chęci oraz...drewniane skrzynki po owocach. Całą resztę zobaczysz w naszym poradniku, w którym KROK PO KROKU pokażemy Ci jak wykonać ekologiczny mebel do salonu. Pomożemy Ci na każdym etapie tworzenia regału ze skrzynek, a zatem - zaczynamy!

Materiały potrzebne do wykonania regału ze skrzynek

Do wykonania mebli ze skrzynek potrzebować będziesz:

· 9 drewnianych skrzynek ( 60x40x40),· farby akrylowe (np. w trzech odcieniach off white: popielaty, alabaster oraz beżowo-szary),· pędzla,· śrub do drewna "6-ek",· nakrętek do śrub "6-ek",· wkrętarko-wiertarki z wiertłem "6-ką",· klucza grzechotki z nasadką "10",· projektu regału.

Meble ze skrzynek: KROK 1

Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie regału, w tym dopasowanie godo naszych potrzeb i wymiarów ściany na której ma zawisnąć. Przy projekcie weźcie pod uwagę ustawienie telewizora oraz rozmieszczenie gniazd elektrycznych na ścianie.

Regał ze skrzynek: KROK 2

Krok drugi czyli malowanie skrzynek. Drewniane skrzynki, które posłużą nam za materiał do meblościanki, wykonane powinny być z desek oheblowanych. To da gwarancję gładkiej powierzchni oraz estetycznego wyglądu całości. Jeśli skrzynki na meble nie są dokładnie wyrównane, warto przetrzeć je przed malowaniem drobnym papierem ściernym, a następnie przetrzeć pył lekko wilgotną szmatką. Nasz regał składa się ze skrzynek o wymiarach 60x40x40cm. Oczywiście wymiary skrzynek są dowolne, ale my sugerowaliśmy się jednak ich głębokością. Głębokość 40 cm to wystarczający wymiar półek do ekspozycji ewentualnych pudełek dekoracyjnych lub pojemników do przechowywania. Ponieważ nasza meblościanka wykonana jest z 9 skrzynek, postanowiliśmy że podzielimy je na 3 kolory. Dla ułatwienia podpowiadamy, że jedna, litrowa, jednowarstwowa farba akrylowa wystarcza do pomalowania dwóch skrzynek. Przy zakupie farb staraj się wybierać te gęste, na których widnieje informacja, że są jednowarstwowe. Do pomalowania naszych mebli ze skrzynek użyliśmy trzech kolorów farb: popielaty, alabaster oraz beżowo-szary.

Sprawdź też:

inny pomysł na regał ze skrzynek >>>

pomysłowa sypialnia z palet >>>

tanie łóżko z palet >>>

Regał ze skrzynek: KROK 3

Kiedy pomalowane akrylową farbą skrzynki dokładnie wyschną, zabierzmy się do ich mocowania. Do tego potrzebne nam będą wkrętarko-wiertarka z wiertłem "6-ką", śruby "6-ki", nakrętki "6-ki" oraz klucz. Przewierć otwór przez dwie skrzynki na wylot. Umieść w powstałym otworze śrubę. Z drugiej strony nakręć nakrętkę na wystającą część śruby i dokręć kluczem. Postaraj się, by każdą ze skrzynek przykręcić do kolejnej co najmniej dwoma śrubami. Mebel będzie stabilny i wytrzyma każdy rodzaj dekoracji jaki umieścisz na meblościance.

Meble ze skrzynek: KROK 4

Po skręceniu wszystkich skrzynek ustaw ulubione bibeloty, książki i dekoracje na meblościance i gotowe. Prawda że nie było trudno?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Sposobem na szybką metamorfozę starych albo już opatrzonych mebli jest ich pomalowanie. W listopadowym numerze wiele podpowiedzi, jak zrobić to pomysłowo. Jesień nastraja domowo, stąd piękne, rodzinne kuchnie w stylu angielskim i przytulne sypialnie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje mieszkanie listopadowy numer