Pomysłowa sypialnia z palet. Sprytne rozwiązania do małej sypialni

2018-08-17 18:05 Anna Szeweluk

Sypialnia z palet - brzmi oryginalnie, ale i pomysłowo. To rozwiązanie modne, ciekawe i niedrogie. Tanie łóżko i zagłówek z palet, czyli niestandardowe rozwiązania do małej sypialni. Zobacz wyjątkowy projekt sypialni autorstwa pracowni Raca Architekci.

Pomysłowa aranżacja małej sypialni z wykorzystaniem mebli z palet. Częstym problemem pojawiającym się przy urządzaniu wnętrza jest - ograniczony budżet. Wiele osób wyobraża sobie, że remont - nieodzownie wiąże się z ogromnymi kosztami do pokrycia. Architekci z pracowni Raca udowadniają, że nie zawsze stanowi to problem - najważniejsza jest bowiem kreatywność.

Pomysłowa mała sypialnia: niestandardowe rozwiązania

Ograniczony budżet zmusił projektantów do zastosowania niestandardowych rozwiązań w aranżacji małej sypialni. Zrezygnowali z zakupu mebli z sieciówek, czy tych robionych na wymiar. Dwie najważniejsze funkcje sypialni zostały rozwiązane niezwykle ciekawie. Niestandardowe podejście do ich rozwiązania stało się atutem całego wnętrza. Projektanci postawili na naturalne materiały i industrialne dodatki w aranżacji małej sypialni. Główną rolę w pomieszczeniu gra łóżko palet. W roli szafy - pojawiła się zasłona na karniszu, zamontowanym przy suficie, a za nią - ścienny system półek i koszy.

Mała sypialnia z palet: kolory i materiały

We wnętrzu sypialni panuje stonowana, raczej ciemna kolorystyka - połączenie czerni i szarości. Dzięki obecności dużych okien, mała sypialnia nie sprawia wrażenia wnętrza ciemnego, pomimo chłodnej kolorystyki. Drewniana podłoga, łóżko z palet - naturalne materiały wprowadzają do aranżacji małej sypialni ciepło, sprawiając że jest przytulne. Kable poprowadzone po suficie oraz industrialne lampy dodają pomieszczeniu charakteru. Graficzne dodatki w sypialni - obrazy oraz poduszki - świetnie ze sobą współgrają i stanowią ciekawy element pośród stonowanej kolorystyki wnętrza. Również nad łóżkiem z palet zawisł dywan o podobnym motywie. Całość sprawia, że aranżacja sypialni ma niepowtarzalny charakter. Projektanci wykazali się niezwykłą pomysłowością, dzięki czemu aranżacja jest bardzo oryginalna. Mimo chłodnej kolorystyki i mocno ograniczonego budżetu, udało się stworzyć przytulne i wyjątkowe wnętrze sypialni z palet.

Sypialnie zdjęcia - obejrzyj inne galerie zdjęć:

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021