Aranżacja tarasu: wybieramy plecione meble na taras i dodatki. Dużo inspiracji!

2015-05-29 19:17 Monika Czerwińska-Konarska

Myśląc o aranżacji tarasu, myślimy o meblach. Meble na taras powinny być wygodne i ładne, czyli w sumie nic nowego. Ale meble wykorzystywane na zewnątrz powinny być jeszcze odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble na taras, plecione z wikliny, ekorattanu czy hiacynta wodnego są i ładne i odporne.

Aranżacja tarasu w niczym nie odbiega od aranżacji salonu. Ma być i ładnie i wygodnie. Pełen sukces osiągniemy gdy aranżacja tarasu będzie stylistycznym przedłużeniem salonu. Oczywiście nie możemy zapominać o tym by meble na taras były odporne na deszcz, wiatr i słońce. W naszym klimacie doświadczamy wszystkich tych czynników, prawie regularnie, na zmianę. A nie chodzi o to by sprawić sobie piękne meble na taras i przed każdym deszczem chować je pod dach?

Aranżacja tarasu: najbardziej lubimy plecione meble na taras

Plecione meble na taras cieszą się wielką popularnością. Są ładne, wygodne, wyposażone w miękkie poduchy. A co najważniejsze są także odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ale oprócz mebli na taras potrzebujemy także równie stylowych dodatków. Tutaj też znajdziemy coraz większy wybór. Od plecionych koszy na pledy i poduszki przez szorstkie dywany z trawy morskiej po ażurowe klosze lamp i parawany. Świetnym uzupełnieniem aranżacji balkonu będą też przenośne siedziska – poduchy, które można ułożyć w dowolnym miejscu tarasu. Można z nich ułożyć stosik – wygodny sposób przechowywania lub zrobienia dodatkowego miejsca do siedzenia przy stole. Wybór plecionych mebli na taras i dodatków jest coraz większy, przez co plecionki zdecydowanie wygrywają konkurencję wśród mebli na taras.