Jeśli nie wiesz, jak zaaranżować pokój dzienny, możesz wybrać bezpieczne rozwiązanie, które zawsze się sprawdzi  styl minimalistyczny. W pokoju dziennym wprowadzi do aranżacji wnętrz atmosferę ładu i harmonii, dzięki której i my, i nasi goście odczujemy nastrojowy klimat wprost stworzony zarówno do relaksu, jak i spotkań towarzyskich.

Minimalizm dla każdego w aranżacji pokoju dziennego

Styl minimalistyczny w aranżacji wnętrz zrodził się ze stylu modernistycznego, który wprowadził uproszczenie form mebli oraz ograniczył detal i ornamentykę. Minimalizm poszedł o krok dalej, rezygnując całkowicie z wszelkiego zdobnictwa. Minimalizm charakteryzuje się odstąpieniem od przepychu i dużej ilości przedmiotów. Pokój dzienny w stylu minimalistycznym pozbawionym detalu będzie prezentował się niezwykle elegancko i nowocześnie. Proste, geometryczne formy mebli, niewielka ilość lub całkowity brak dodatków, a także ograniczona kolorystyka to również typowe cechy dla tego stylu. Może wydawać się, że jest to wystrój wnętrz bez wyrazu, zimny i bezosobowy, lecz jest to błędne myślenie. Salon w stylu minimalistycznym można bardzo łatwo ocieplić wprowadzając do wnętrza miękkie tkaniny, dodając przełamujący stonowaną kolorystykę barwny akcent i posiłkując się naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy kamień. Te proste zabiegi sprawią, że każdy odnajdzie się w stylu minimalistycznym.

Styl minimalistyczny jakość i harmonia kluczem do sukcesu

Urządzając pokój dzienny w stylu minimalistycznym pokochamy atmosferę harmonii i spokoju jaką da nam ograniczenie ilości rzeczy wokół. Niewątpliwą zaletą salonu w stylu minimalistycznym będzie łatwość utrzymania porządku i czystości. Pokój dzienny w stylu minimalistycznym jest więc doskonałym wyjściem dla osób, które narzekają na brak czasu lub po prostu nie lubią długotrwałych porządków. Jeśli boimy się zbyt chłodnego i sterylnego wystroju możemy wprowadzić większą ilość dodatków w ciepłych, żywych kolorach, które doskonale skomponują się z neutralnym tłem salonu. Pamiętajmy jednak, by zachować umiar i nie zburzyć harmonijnej prostoty wnętrza. Urządzając pokój dzienny w stylu minimalistycznym musimy pamiętać, by na pierwszym miejscu zawsze stawiać jakość wybranych mebli i akcesoriów. Dzięki temu osiągniemy świetny efekt i będziemy mogli cieszyć się szykownym wystrojem przez wiele lat.