Wyjątkowy projekt wnętrz w stylu minimalistycznym w mieszkaniu w kamienicy

2016-03-03 14:21

Styl minimalistyczny w mieszkaniu w starej kamienicy. Aranżacja wnętrz w kolorze białym. Czy to wszystko jest możliwe w jednym miejscu? Tak! Jeśli powierzymy przeprojektowanie mieszkania doświadczonym architektom wnętrz okaże się, że styl minimalistyczny świetnie odnajdzie się we wnętrzach starej kamienicy.

Wyjątkowo ciekawej aranżacji wnętrz w stylu minimalistycznym w mieszkaniu w kamienicy w Gliwicach dokonali architekci wnętrz Magdalena Gierczak i Zbigniew Gierczak z pracowni INOSTUDIO. Przeprojektowali oni mieszkanie, które uległo prawie całkowitemu zniszczeniu podczas pożaru. Ogrom szkód spowodował, że mieszkanie można było całkowicie przeprojektować, likwidując dotychczasowe niedogodności. Innym założeniem było wykorzystanie jak najmniejszej ilości materiałów wykończeniowych, form i kształtów.

Aranżacja wnętrz: styl minimalistyczny w mieszkaniu w starej kamienicy

Duże mieszkanie o powierzchni 160 metrów kwadratowych w zabytkowej kamienicy, zyskało całkowicie nowy wygląd, dzięki przeprojektowaniu go po niszczącym pożarze. Zniszczenia były na tyle duże, że można było zaplanować je od nowa i pozbyć się dotychczasowych niedogodności. Właścicielom zależało na uporządkowaniu i dobrym zorganizowaniu przestrzeni pasującej do nowych potrzeb. Przebudowa polegała głównie na uproszczeniu istniejącego układu funkcjonalnego. Architekci wnętrz zaproponowali więc maksymalne uproszczenie przestrzeni oraz użycie minimalnej ilości materiałów, form i kształtów. Powiększona została mała, nieustawna kuchnia, kosztem fragmentu zbyt dużego salonu. Dzięki temu poprawione zostały proporcje pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Powiększone i wyprostowane zostały sypialnia, łazienka oraz przedpokój. Natomiast kuchnia została wydzielona z salonu zabudową meblową, która pełni funkcję garderoby, kuchni, spiżarni i regału na książki w salonie. Wnętrza są proste, ascetyczne, pozbawione ozdób. Nie ma tutaj znaczenia ilość, lecz jakość. Króluje tu kolor biały. Dominującym kształtem jest prosta, geometryczna forma oraz gładka powierzchnia ścian i mebli. Dzięki prostocie i umiarowi widoczny jest czytelny układ pomieszczeń, który daje poczucie przestronności, czystości oraz porządku. Minimalistyczna całość utrzymana w bieli została ocieplona dębową podłogą oraz blatami w kuchni.