Drewno we wnętrzu: naturalny trend w dekoracji wnętrz

2014-08-23 0:45

Projekty wnętrz, w których króluje drewno, emanują ciepłem i urzekają klimatem. Drewno to niezwykle uniwersalny materiał, który sprawdzi się nie tylko w projektach w stylu tradycyjnym, ale równie dobrze wpisze się w nowoczesną stylistykę przestrzeni. Prezentujemy przykładowe projekty wnętrz, które są dowodem na to, że już niewielki drewniany akcent, detal aranżacji może decydować o jej wyjątkowości i stylu. Sprawdź, jak dekoracje wnętrz z naturalnego drewna mogą zainspirować!

Spis treści

  1. Drewno we wnętrzu: hit czy kit?
  2. Drewniany detal aranżacji: bohater we wnętrzu
  3. Urok naturalnego drewna: unikalna dekoracja wnętrz

Drewno to niezwykle uniwersalny materiał w dekoracji wnętrz. Jeśli chcemy nadać naszej przestrzeni wyjątkowy i klimatyczny charakter, wprowadźmy do niej drewniane elementy. Czasem wystarczy jedynie drobny akcent, niewielki drewniany element, by przestrzeń mieszkalna nabrała wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy, że dzięki zastosowaniu drewna na tle innych materiałów, w wyjątkowy sposób podkreślimy jego naturalny urok.

Drewno we wnętrzu: hit czy kit?

Naturalne drewno we wnętrzu nigdy nie wyjdzie z mody. To pewne. Z czasem zmienia się jedynie jego zastosowanie. Chcąc podążać za wnętrzarskimi trendami, w projektowanej przestrzeni musimy znaleźć miejsce dla drewna. Nie tego idealnego - sklepowego, ale doświadczonego - z odzysku. Drewno, ze względu na swą uniwersalność jest chętnie wykorzystywanym materiałem w aranżacji wnętrz. Dzięki różnym obliczom idealnie wpasuje się w każdą stylistykę. Drewno jasne czy ciemne, fornir czy rustykalne bele? Każdy znajdzie coś idealnie wpisującego się w jego upodobania aranżacyjne.

Drewniany detal aranżacji: bohater we wnętrzu

Różne odcienie, faktura czy przekrój słojów - nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, nie będzie dwóch takich samych aranżacji z wykorzystaniem tego materiału. Lubimy się nim otaczać, ponieważ buduje ono niepowtarzalny klimat przestrzeni. Proste drewniane meble, blaty, czy drewniane dodatki dodają uroku i lekkości wnętrzu. Pamiętajmy, że aby aranżowana przestrzeń zyskała swój niepowtarzalny klimat, wystarczy wprowadzić do niej pojedynczy drewniany element i przekonać się jaka jest siła drobiazgu. Drewno zaprezentowane na tle innych materiałów, ukaże nam swą wyjątkową naturę i ponadczasowy urok.

Urok naturalnego drewna: unikalna dekoracja wnętrz

W roli drewnianej dekoracji wnętrza możemy wykorzystać praktycznie wszystko. Czasem wystarczy odrobina kreatywności. Pięknie zaprezentują się oczywiście klasyczne stoliki z drewna, ale równie dobrze możemy wykorzystać w tym celu surowe pieńki czy stoliki z palet, które świetnie dopełnią industrialną i loftową aranżację wnętrz. Nie zapominajmy jednak, że czasem najprostsze rozwiązania mogą okazać się tymi najbardziej efektywnymi. W roli dekoracji wnętrza wystąpić może także drewno do kominka, które ułożymy w estetyczny sposób. We wnętrzu idealnie zaprezentuje się na przykład drewniany wazon, który idealnie połączy się z urokiem żywych kwiatów. Drewniane lampiony będą nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim pomogą nam stworzyć wieczorową porą naprawdę niepowtarzalny klimat. Nie bójmy się naturalnego drewna, wykorzystujmy je i eksponujemy jego urok w swoich wnętrzach. Czasem warto zrezygnować z gładkiej, szlifowanej beli, a jej miejsce wypełnić kawałkiem surowego drewna - piorunujący efekt we wnętrzu gwarantowany!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE