Drewno we wnętrzu: naturalny trend w dekoracji wnętrz

2014-08-23 0:45

Projekty wnętrz, w których króluje drewno, emanują ciepłem i urzekają klimatem. Drewno to niezwykle uniwersalny materiał, który sprawdzi się nie tylko w projektach w stylu tradycyjnym, ale równie dobrze wpisze się w nowoczesną stylistykę przestrzeni. Prezentujemy przykładowe projekty wnętrz, które są dowodem na to, że już niewielki drewniany akcent, detal aranżacji może decydować o jej wyjątkowości i stylu. Sprawdź, jak dekoracje wnętrz z naturalnego drewna mogą zainspirować!

Spis treści

  1. Drewno we wnętrzu: hit czy kit?
  2. Drewniany detal aranżacji: bohater we wnętrzu
  3. Urok naturalnego drewna: unikalna dekoracja wnętrz

Drewno to niezwykle uniwersalny materiał w dekoracji wnętrz. Jeśli chcemy nadać naszej przestrzeni wyjątkowy i klimatyczny charakter, wprowadźmy do niej drewniane elementy. Czasem wystarczy jedynie drobny akcent, niewielki drewniany element, by przestrzeń mieszkalna nabrała wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy, że dzięki zastosowaniu drewna na tle innych materiałów, w wyjątkowy sposób podkreślimy jego naturalny urok.

Drewno we wnętrzu: hit czy kit?

Naturalne drewno we wnętrzu nigdy nie wyjdzie z mody. To pewne. Z czasem zmienia się jedynie jego zastosowanie. Chcąc podążać za wnętrzarskimi trendami, w projektowanej przestrzeni musimy znaleźć miejsce dla drewna. Nie tego idealnego - sklepowego, ale doświadczonego - z odzysku. Drewno, ze względu na swą uniwersalność jest chętnie wykorzystywanym materiałem w aranżacji wnętrz. Dzięki różnym obliczom idealnie wpasuje się w każdą stylistykę. Drewno jasne czy ciemne, fornir czy rustykalne bele? Każdy znajdzie coś idealnie wpisującego się w jego upodobania aranżacyjne.

Drewniany detal aranżacji: bohater we wnętrzu

Różne odcienie, faktura czy przekrój słojów - nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, nie będzie dwóch takich samych aranżacji z wykorzystaniem tego materiału. Lubimy się nim otaczać, ponieważ buduje ono niepowtarzalny klimat przestrzeni. Proste drewniane meble, blaty, czy drewniane dodatki dodają uroku i lekkości wnętrzu. Pamiętajmy, że aby aranżowana przestrzeń zyskała swój niepowtarzalny klimat, wystarczy wprowadzić do niej pojedynczy drewniany element i przekonać się jaka jest siła drobiazgu. Drewno zaprezentowane na tle innych materiałów, ukaże nam swą wyjątkową naturę i ponadczasowy urok.

Urok naturalnego drewna: unikalna dekoracja wnętrz

W roli drewnianej dekoracji wnętrza możemy wykorzystać praktycznie wszystko. Czasem wystarczy odrobina kreatywności. Pięknie zaprezentują się oczywiście klasyczne stoliki z drewna, ale równie dobrze możemy wykorzystać w tym celu surowe pieńki czy stoliki z palet, które świetnie dopełnią industrialną i loftową aranżację wnętrz. Nie zapominajmy jednak, że czasem najprostsze rozwiązania mogą okazać się tymi najbardziej efektywnymi. W roli dekoracji wnętrza wystąpić może także drewno do kominka, które ułożymy w estetyczny sposób. We wnętrzu idealnie zaprezentuje się na przykład drewniany wazon, który idealnie połączy się z urokiem żywych kwiatów. Drewniane lampiony będą nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim pomogą nam stworzyć wieczorową porą naprawdę niepowtarzalny klimat. Nie bójmy się naturalnego drewna, wykorzystujmy je i eksponujemy jego urok w swoich wnętrzach. Czasem warto zrezygnować z gładkiej, szlifowanej beli, a jej miejsce wypełnić kawałkiem surowego drewna - piorunujący efekt we wnętrzu gwarantowany!