Projekt pokoju dziecięcego: pokój dla dziecka w stylu minimalistycznym

2014-07-25 16:42

Jak urządzić pokój dla dziecka? Jeśli twoje mieszkanie zaaranżowane jest w nowoczesnym stylu, wcale nie musisz uginać się pod presją urządzenia klasycznego, przesłodzonego i nadmiernie strojnego pokoju dziecięcego. Przedstawiamy projekt pokoju dla dziecka, który udowadnia, że nawet to pomieszczenie może z powodzeniem reprezentować styl minimalistyczny.

Wbrew pozorom wystrój pokoju dla dziecka wcale nie musi równać się zachowawczemu designowi i przewidywalnej kolorystyce – wręcz przeciwnie! Pokój twojej pociechy może być jednocześnie wesoły i kolorowy oraz stylowy i minimalistyczny.

Projekt pokoju dziecięcego: proste formy i kolory

Przedstawiony projekt pokoju dziecięcego poraża poczuciem przestronności oraz nieskazitelnością. Efekt ten został osiągnięty dzięki użyciu odpowiedniej kolorystyki – wszystkie meble są koloru białego – tego samego, na który pomalowane zostały ściany pokoju (oprócz jednej, jedynej płaszczyzny koloru zielonego, przełamującej sterylność pomieszczenia i wprowadzającej do niego poczucie ciepła i przytulności), co optycznie powiększa przestrzeń i sprawia wrażenie, że pokój emanuje niewinnością i nieskazitelną czystością. Styl minimalistyczny przejawia się również w designie głównych elementów wyposażenia aranżacji tego pokoju dla dziecka. Cechuje go prostota i surowość kształtów – biurko składa się z prostego drewnianego blatu, osadzonego na równie minimalistycznych, metalowych nogach, a sąsiadująca z nim komódka na kółkach bardziej przypomina mebel biurowy, niż element wyposażenia pokoju dziecięcego. Elementami wyposażenia, przełamującymi ową surowość mebli są kolorowe oraz wzorzyste dodatki, takie jak szokująco różowa narzuta na łóżku, bujana owca w podobnym odcieniu czy zdobione kwiatowymi wzorami pufa i podkładka na biurko. Tworząc projekt aranżacji pokoju, zadbano również o praktyczny system przechowywania – w pomieszczeniu znajduje się mnóstwo szafek, półek i koszów na zabawki.