Ładne pokoje dziecięce zebrane w naszej galerii mogą być Twoja inspiracją, gdy szukasz pomysłu na pokój dla dziecka. Sprawdź, jak zaaranżować przestrzeń, aby dziecko zyskało ciekawe miejsce do rozwoju i zabawy.

Pokoje dziecięce: kreatywna przestrzeń

Pokoje dziecięce powinny uwzględniać niezbędne elementy w swoim wyposażeniu: szafka na ubrania dziecka, łóżko, miejsce na zabawę i zabawki oraz – jeśli dziecko jest w wieku szkolnym biurko i miejsce do nauki. Poza walorami estetycznym bardzo istotne jest, aby pokoje dziecięce stanowiły także kreatywną przestrzeń, która będzie dodatkowym bodźcem dla rozwoju dziecka. Można ją uzyskać stosując w pokojach dziecięcych farbę tablicową, farbę magnetyczną albo kładąc korkową wykładzinę na ścianie.

Pokoje dziecięce: kolor tworzy nastrój

Pokoje dziecięce już z zasady powinny być kolorowe i radosne. Żywe i ciepłe kolory mogą pozytywnie wpływać na nastrój, a tym samym rozwój dziecka. Jednak w pokojach dziecięcych nie stosujmy bardzo mocnych. Kontrastowych połączeń kolorystycznych. Zbyt intensywne barwy mogą niezdrowo pobudzać dziecko i powodować nerwowość.

Zobacz w naszej galerii pomysły na piękne pokoje dziecięce!