Farba magnetyczna: zastosowanie, zalety i wady, kolory. Poradnik aranżacyjny

2019-07-26 17:09

Farba magnetyczna na ścianie? To jeden z hitów dekoracyjnych w tym roku. Dowiedz się, jak stosować farby magnetyczne do wnętrz i zobacz, jak wyglądają w dekoracji ścian! Przeczytaj porady i zajrzyj do galerii zdjęć z inspiracjami. Pamiętaj też, że farba magnetyczna ma różne kolory, co zapewnia jeszcze więcej możliwości we wnętrzach.

Spis treści

  1. Farba magnetyczna krok po kroku
  2. Farba magnetyczna: kolory
  3. Farby magnetyczne na ścianie w praktyce
  4. Farby magnetyczne do pokoju dziecka
  5. Farba magnetyczna i tablicowa - GALERIE ZDJĘĆ

Farba magnetyczna, a także farba tablicowa, to w ostatnim czasie prawdziwy hit aranżacji salonów, kuchni i łazienek. Sprawdź, jakie są wady i zalety farby magnetycznej.

Farba magnetyczna krok po kroku

Używając farby magnetycznej po raz pierwszy, możemy być zaskoczeni jej gęstą konsystencją, z powodu której równe rozprowadzenie farby po ścianie jest utrudnione. Należy to robić uważnie! Konieczne jest nałożenie kilku warstw farby, aby wzmocnić właściwości magnetyczne produktu. Przed malowaniem warto dokładnie wymieszać farbę magnetyczną, tak by równomiernie rozprowadzić drobinki metalu. W trakcie malowania dobrze zabezpiecz podłogę, ponieważ zachlapania z farby magnetycznej są bardzo trudne do usunięcia!

Zainteresuje Cię też: Farba tablicowa nie tylko na ścianie - pomysłowe dekoracje >>>

Farba magnetyczna może być stosowana na różnych powierzchniach. Warto je wcześniej wygładzić i oczyścić. Jeśli powierzchnia, na której pojawi się farba magnetyczna, nie była wcześniej malowana, najlepiej użyć najpierw farby podkładowej.

Nasz pomysł: farba magnetyczna znajduje zastosowanie nie tylko na ścianach. Można nią pomalować także lodówkę, drzwi czy drewno. Farby magnetyczne dobrze sprawdzą się nawet na ceramice!

Farba magnetyczna: kolory

Farba magnetyczna jest najczęściej czarna lub szara, ale można pomalować ją farbą ścienną w dowolnym kolorze. Nałożenie warstwy ściennej farby na magnetyczną jest zresztą zalecane, w przeciwnym razie powierzchnia może pylić. Często stosowanym rozwiązaniem jest pokrywanie jej farbą tablicową. Dzięki temu po takiej powierzchni można rysować, a jednocześnie nie traci właściwości magnetycznych. 

Nie przegap: Kolor szary we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Warto wiedzieć: dostępne są farby magnetyczne i tablicowe 2w1, czyli wystarczy jedno malowanie, by zyskać powierzchnię i do rysowania, i do przyczepiania drobiazgów.

Farby magnetyczne na ścianie w praktyce

Farba magnetyczna nie daje takiego samego efektu jak malowana tablica. Jej moc przyciągania jest znacznie mniejsza. Do farby tablicowej zalecamy stosować silne magnesy, a wieszane na niej przedmioty powinny być lekkie. Mimo to używanie jej daje dużo radości i jest popularnym rozwiązaniem nie tylko w pokojach dziecięcych, ale też w przedpokojach i kuchniach, gdzie służy do wieszania ważnych informacji, zaproszeń, przepisów itd. Dostarcza wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Unikamy także robienia otworów w ścianie ani przekłuwania powierzchni pinezkami.

Farby magnetyczne do pokoju dziecka

W pokoju dziecka można też dać upust pomysłowości, jeśli chodzi o zastosowanie dodatkowych efektów czy rysunków na ścianach. Na rynku jest coraz więcej farb specjalnych, które pozwalają malować po ścianach kredą (farba tablicowa), przyklejać do nich magnesy (magnetyczna), a nawet wywoływać efekty wizualne, na przykład świecić w ciemności (farba fluorescencyjna). Ściana pomalowana farbą tablicową to świetna propozycja dla przedszkolaka. Ułatwi naukę literek, cyferek i rysowania. Dziecko w wieku szkolnym na pomalowanej powierzchni może zapisać informacje związane ze szkolnymi wydarzeniami, słówka z angielskiego czy trudne nazwy z lekcji biologii. Dzięki farbie magnetycznej będzie mogło przyczepić plakat ulubionej gwiazdy pop. Bez użycia kleju, taśmy. Malując farbą magnetyczną do wnętrz, tworzymy powierzchnie przyciągające magnesy. To łatwy sposób na dekorację zdjęciami, pracami plastycznymi bez niszczenia ściany.

Farba magnetyczna i tablicowa - GALERIE ZDJĘĆ

Farby magnetyczne i tablicowe to świetny pomysł na ciekawą dekorację ściany. Pozwalają też na częste eksperymenty ze zmianami wystroju, a wszystko odbywa się szybko, sprawnie, przyjemnie. Sprawdź, jak się prezentują w różnych wnętrzach.

Hit na ścianach w pokojach dziecięcych – farba tablicowa