Trendy 2017: luksus w szczegółach, czyli nowa odsłona stylu glamour

Współczesna elegancja w aranżacji wnętrz to przede wszystkim styl glamour. Jednak zgodnie z trendami wnętrzarskimi w 2017 roku bogato zdobione detale coraz częściej będą się pojawiać w innych stylach. Swoista biżuteria dla wnętrz, czyli dekoracyjne gałki, uchwyty, a także popularność złota, mosiądzu i brązu, wyraźnie zaznaczą swoją obecność w najbliższych miesiącach. Sprawdź, co będzie modne w 2017 roku!

Biżuteria dla wnętrz: trendy 2017
Mosiężna lampa stołowa
Mosiądz i styl industrialny
Gorący trend: różowe złoto
Kryształowe gałki i uchwyty do szafek

Luksusowe detale nieustannie cieszą się popularnością, choć coraz chętniej stosowane są oszczędnie. Przepych stylu glamour, zwłaszcza w odsłonie inspirowanej wystrojem pałaców, stopniowo odchodzi do lamusa. Elegancja nie musi być bowiem ostentacyjne – bardziej ceniona jest ta widoczna w umiejętnie dobranych drobiazgach.

Biżuteria dla wnętrz, czyli praktyczne dekoracje

Proste, minimalistyczne meble wzbogacone eleganckimi detalami – to jeden z hitów wnętrzarskich 2017 roku. Prym będą wiodły zwłaszcza praktyczne ozdoby, takie jak kryształowe gałki i uchwyty do szafek czy końcówki do karniszy. Dużym uznaniem będą cię cieszyły drobiazgi pozłacane i wykonane z mosiądzu. Z kolei miedź i brąz, które dość dobrze zadomowiły się w aranżacjach, nie stracą swojej popularności w najbliższym czasie. Wysmakowana elegancja na ten rok to także pozłacane i mosiężne baterie kuchenne i łazienkowe, inspirowane designem vintage.

Zobacz też:

Kolory ścian - kolor złoty w aranżacji wnętrz >>>

Szkło Murano, szkło weneckie: niezwykłe dzieje kruchych skarbów Italii >>>

Modny kolor: złoty

Prawdziwe złoto cały czas jest na topie – w końcu to jeden z najbardziej cenionych (i z najdroższych...) metali szlachetnych. Drobne detale dekoracyjne wykonane ze złota świetnie sprawdzą się w aranżacjach w tym roku. Ale oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na takie wydatki. Dlatego warto postawić na dekoracje ze złocistymi farbami i emaliami – koniecznie dobrej jakości, by wytrzymały próbę czasu. Mogą to być lampy, złociste tapety, misy, patery, tace, a także uchwyty do szafek czy klamki. Inną ciekawą propozycję na rok 2017 stanowią szklane naczynia ze złotymi lamówkami.

W 2017 roku królować będą także cieplejsze odcienie, stąd popularność różowego złota. W tym kolorze warto wybierać zwłaszcza naczynia, osłonki na doniczki czy ozdobne lampy.

Mosiądz: to będzie modne w 2017 roku!

Mosiężne elementy dekoracyjne słyną z długowieczności. Można je znaleźć w zabytkowych kościołach i pałacach, a mosiężny żyrandol to klasyka designu vintage. Jednak mosiądz wraca do łask w nieco mniej okazałych formach – np. w nowoczesnym oświetleniu.

Sprawdź też: jak czyścić mosiądź - domowe sposoby >>>

W aranżacjach w stylu loft pojawia się od lat, a inspiracji dostarczają chociażby lampy okrętowe: nieco surowe w formie, ale czarujące złocistą kolorystyką. Gorącym trendem w 2017 roku będą minimalistyczne lampy, w których rolę abażuru odgrywają klatki wykonane z mosiądzu. Również lampy stołowe i podłogowe zyskają wiele detali z mosiądzu. A ciepły, elegancki i pokryty "patyną" odcień mosiądzu będzie pojawiał się na dekoracyjnych tkaninach dla domu.

Miedź i brąz wciąż na topie

Choć wiele osób wieszczyło koniec popularności miedzi i koloru miedzianego w aranżacji wnętrz, to w 2017 roku wciąż będą się one cieszyły dużym uznaniem – zwłaszcza w detalach wykończeniowych. Miedź, a także wspomniane mosiądz i złoto, świetnie komponują się z granatem i głębszymi odcieniami błękitu – i takie właśnie zestawienia zawojują salony.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Daniel Działa Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY