Rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze. Musisz je mieć w domu!

2018-03-30 15:40

Wśród wielu gatunków roślin doniczkowych są takie, które mają zdolność oczyszczania powietrza ze szkodliwych związków. Warto wprowadzić do domu rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze.

Spis treści

  1. Jak skutecznie oczyścić powietrze w domu
  2. Jakie rośliny oczyszczają powietrze

Od dawna wiadomo, że rośliny doniczkowe ustawiane w pomieszczeniach nie tylko je dekorują, ale również korzystnie wpływają na samopoczucie przebywających w nich osób. Pochłaniając dwutlenek węgla i wydzielając tlen rośliny poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach, w których je ustawiono. A dodatkowo woda transpirowana przez liście zwiększa wilgotność powietrza w bezpośrednim otoczeniu roślin.Powietrze w naszych domach, mieszkaniach i biurach często zawiera rozmaite szkodliwe substancje, które chcąc nie chcąc, wdychamy. W powietrzu, którym oddychamy znajdują się między innymi: formaldehyd, trichloroetylen, benzen, ksylen, amoniak i wiele innych toksycznych dla nas związków chemicznych. Niektóre z tych substancji ulatniają się z farb, lakierów, mebli oraz innych elementów aranżacji pomieszczenia, szkodliwie wpływając na funkcjonowanie naszego organizmu, szczególnie gdy oddziałują one nas długi czas każdego dnia.

>>Przeczytaj też: Rośliny w mieszkaniu: siła zieleni kwiatów doniczkowych

Jak skutecznie oczyścić powietrze w domu

Trudno byłoby jednak stworzyć pomieszczenia wolne od szkodliwych substancji, możemy tylko próbować zmniejszać ich stężenie, dzięki czemu powietrze w mieszkaniu będzie czystsze. Możemy to osiągnąć wykorzystując różnego rodzaju oczyszczacze powietrza, którym zadaniem jest filtrowanie powietrza. Innym rozwiązaniem – znacznie przyjemniejszym – jest ustawienie w pomieszczeniach roślin doniczkowych oczyszczających powietrze. Rośliny te wykazują zdolność absorbowania szkodliwych substancji, które znajdują się w powietrzu.

Mieszkanie dla alergika: jak urządzić?>>>

Jakie rośliny oczyszczają powietrze

Oto najpopularniejsze rośliny doniczkowe, które pomogą poprawić jakość powietrza w domu. Większość kwiatów doniczkowych oczyszczających powietrze w mieszkaniu to rośliny łatwe w uprawie, nie sprawią więc trudności nawet początkującym domowym ogrodnikom. A do tego łatwo je kupić.Do najpopularniejszych roślin oczyszczających powietrze należą:

Oczywiście, jedna roślina nie oczyści powietrza wypełniającego pokój. Dlatego warto w jednym pomieszczeniu ustawić więcej egzemplarzy. Jeśli „praca” roślinnych filtrów ma być skuteczna, najlepiej aby na 10 metrów kwadratowych przypadała jedna roślina.

>>Przeczytaj też: Trujące domowe rośliny doniczkowe

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE