Rośliny w mieszkaniu: siła zieleni kwiatów doniczkowych

2014-09-26 18:24

Rośliny w mieszkaniu są jedną w najpopularniejszych form dekoracji. To one sprawiają, że dzięki nim jesteśmy bliżej natury. Kwiaty stały się integralną częścią aranżacji wnętrz, również za sprawą swoich uspokajających właściwości, które pomagają nam się zrelaksować. Mamy dla Was 14 POMYSŁÓW na dekoracje wnętrz z roślinami doniczkowymi w roli głównej.

Rośliny doniczkowe stały się integralną częścią aranżacji wnętrz. Mają one wiele pozytywnych funkcji i nie mówimy jedynie o tej dekoracyjnej. Oczyszczają powietrze, produkują tlen, a ich zielony kolor działa na nas uspokajająco i kojąco. W sezonie jesienno-zimowym kiedy na zewnątrz jest niewiele zieleni sprawiają, że jesteśmy bliżej natury. Pozytywne działąnie roślin na organiz człowieka zostało udowodnione przez naukowców. Według nich rośliny doniczkowe sa w satnie oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji.

Rośliny doniczkowe: jakie kwiaty doniczkowe są najpopularniejsze?

Oprócz dobroczynnych funkcji, rośliny ozdabiają nasze mieszkania. Większość gatunków nie wymaga szczególnej pielęgnacji, wystarczy im regularne podlewanie i przesadzanie raz na kilka lat. Można śmiało stwierdzić, że są one niezbędnym elementem wystroju wnętrz. Wybierając roślinę do pomieszczenia warto pomyśleć też o dekoracyjnej osłonce lub doniczce. Ważne, aby pasowała do aranżacji wybranego przez nas pomieszczenia. Odpowiednia stylizacja rośliny sprawi, że bez problemu dopasuje się ona do zmieniających się trendów. Do najpopularniejszych kwiatów, które możemy zobaczyć w polskich domach należą: anturium, zamioculcas, różne odmiany kaktusów, fiołki, grubosze, paprocie, cyklameny, alokazje i fikusy. Ogromną popularnością cieszą się również storczyki. Są one niezwykle efektowne, a przy odpowiedniej pielęgnacji często kwitną. W galerii znajdziecie pomysły na aranżacje z roślinami doniczkowymi we wnętrzach!