Jaki kolor pasuje do szarego? Z czym łączyć szary kolor we wnętrzu?

2020-11-27 9:39 Redakcja

Szary kolor ścian nie kojarzy się już tylko z loftem i betonem, ale z elegnacją i klasyką w aranżacji wnętrza. Jaki kolor pasuje do szarego? Z jakimi kolorami go łączyć? Radzimy, jak stosować szare ściany we wnętrzu.

Szare ściany stały się bardzo modne, są często wybierane przez projektantów wnętrz. Powoli wypierają beżowe i brązowe odcienie w naszych mieszkaniach. Czy lubicie szare kolory? Wiele osób, nawet jak im się podoba szary kolor ścian, boi się tak pomalować ściany we własnym mieszkaniu, obowiając się, że wystrój wnętrza będzie ponury. Podpowiadamy wam jak umiejętnie stosować szare kolory w aranżacji wnętrz i jakie kolory pasują do szarego!

Jaki kolor pasuje do szarego?

Szare kolory ścian mogą mieć różny odcień. Jeśli mamy jasne, słoneczne wnętrze możemy pokusić się o pomalowanie np. jednej ściany w ciemniejszym odcieniu szarości. Jeśli natomiast pokój, w którym chcemy mieć szare ściany jest ciemny, słabo doświetlony wybierzymy jasny odcień. Szary kolor ścian warto łączyć z innymi barwami. Szare ściany doskonale pasują do pastelowych odcieni: pudrowego różu, mietowego, cytrynowego. Takie zestawienia kolorów ścian we wnętrzu sprawią, że wystrój będzie ciepły, przytulny, wesoły. Natomiast jeśli szare ściany połączymy z bielą, beżem, brązem sprawimy, że aranżacja wnętrza będzie elegancka, klasyczna, z klasą.

Zobacz też:

15 inspiracji na SZARY SALON: co wybrać >>>

Kolor szary plus drewno: duet idealny! Jak łączyć szarość z drewnem >>>

Grafit i popiel we wnętrzach >>>

Polecamy
Okapy jak lampy

Autor: materiały prasowe Falmec

Okapy jak lampy – to warto mieć!

Designerskie okapy i lampy w jednym znajdziemy w ofercie cenionej firmy Falmec. W przeciwieństwie do tradycyjnych okapów działają na zasadzie poziomego przepychania powietrza (a nie pionowego), w oparciu o technologię Circle.Tech. Powietrze przechodzi przez korpus filtrujący oraz silnik i jest równomiernie rozprowadzane, co też przekłada się na niższy poziom hałasu. Okrągła forma silnika zapewnia maksymalną wydajność zarówno pochłaniania, jak i filtrowania. Do tego dochodzą fantastyczne formy nowoczesnych bądź stylowych lamp.

Co pasuje do szarego: meble i dodatki

Przy szarych ścianach ważne są meble i dodatki. Do szarego koloru ścian świetnie pasują białe meble, stalowe wykończenia, szare obicia kanapy i foteli. Dobrze też będzie się łączym z kolorem szarym - błękit i róż. Dodatki we wnętrzu z szarymi kolorami ścian odgrywają bardzo ważną rolę. One często nadają stylu. Każda zmiana kolorystki dodatków pozwoli odmienić wystrój wnętrza. Do szarego koloru ścian pasują także srebrne i metaliczne dekoracje, np. ramy luster, wazony, kinkiety czy lampy stojące.

 Więcej pomysłów na szary kolor we wnętrzach znajdziesz w galeriach!

A może jednak wybierzesz kolor? Posłuchaj, jak dobierać barwy do wnętrz