Cyprysik groszkowy 'Boulevard' - Chamaecyparis pisifera ‘Boulevard’

2020-07-16 15:56

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to wolno rosnąca odmiana cyprysika groszkowego, należącego do rodziny cyprysowatych (Cupressaceae), a pochodzącego z Japonii.

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'
Autor: Andrzej Szandomirski Cyprysik groszkowy 'Boulevard'

Spis treści

  1. Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- opis
  2. Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- uprawa
  3. Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- zastosowanie

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- opis

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to bardzo efektowna odmiana o pokroju szerokostożkowym. Igły ma miękkie i niekłujące. Ich srebrzystoniebieskie zabarwienie jest wyjątkowe: nie tylko bardzo efektowne, ale rzadko spotykane pośród innych odmian tego gatunku. Roślina docelowo może osiągnąć 4 m wysokości – po 10 latach dorasta do 2 m.

>>Przeczytaj też: CYPRYSIK uprawa i pielęgnacja. Poznaj cyprysiki – cyprysik Lawsona, cyprysik groszkowy, cyprysik tępołuskowy

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- uprawa

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' dobrze rośnie w słońcu i półcieniu, trzeba jednak zadbać, by stanowisko było osłonięte przed mroźnymi powiewami wiatru. Wymaga gleb wilgotnych i kwaśnych. Tak jak gatunek dobrze znosi cięcie młodych pędów. Jest mrozoodporny.

Poznaj inne cyprysiki:

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- zastosowanie

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to roślina polecana do małych ogrodów, gdzie posadzona jako soliter może stanowić centralny element kompozycji. Sprawdzi się też w zestawieniu z innymi roślinami różniącymi się wielkością i pokrojem. Symetryczny stożek o eleganckim zabarwieniu będzie harmonijnie współgrał w kompozycjach monochromatycznych (np. białych czy niebieskich) jak w zestawieniach kontrastowych (z roślinami o liściach ciemnozielonych lub purpurowych). Ponieważ dobrze znosi cięcie można go formować nie tylko jako żywopłot, ale też w ozdobne bryły.

>>Przeczytaj też: Cyprys i cyprysik: czym się różnią te rośliny? Cyprysiki i cyprysy w ogrodzie

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Wysokość do 2,5 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie średnio
Pokrój stożkowaty
Barwa liści/igieł srebrzystoniebieska
Drzewa do małego ogrodu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE