Sosna wejmutka ‘Tiny Curls’ - Pinus strobus ‘Tiny Curls’

2020-07-16 15:40
Sosna wejmutka 'Tiny Curls'
Autor: Magdalena Michalak Sosna wejmutka ‘Tiny Curls’

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' to odmiana pięcioigielnej sosny, wyselekcjonowana w USA przez Grega Williams'a, wprowadzona do handlu w USA, w 2002 roku, przez Roberta Fincham'a w Coenosium Gardens.

'Tiny Curls' to zimozielona, krzewiasta, wolno rosnąca (karłowa) odmiana wejmutki, o zwartym, kulistym pokroju , osiągająca średnicę 0,5-1m. Ma niezwykle dekoracyjne, silnie poskręcane, srebrzystozielone igły.

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych, ale suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie od lekko kwaśnego, do lekko zasadowego oraz na słonecznym, jasnym, lub lekko półcienistym stanowisku (źle znosi pełne zacienienie, w takich warunkach znacznie gorzej rośnie i może chorować). Odporna na mróz.

Nadaje się doskonale do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę) i ogrodach skalnych. Jej forma szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe. Świetnie wygląda zarówno jako soliter, jak i sadzona w małych kompozycjach, czy grupach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Wysokość 50 cm - 1 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie mało
Pokrój kulisty
Pokrój zwarty
Barwa liści/igieł zielonosrebrna
Pokrój karłowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021