Sosna wejmutka ‘Tiny Curls’ - Pinus strobus ‘Tiny Curls’

2022-05-18 12:41

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' to odmiana pięcioigielnej sosny, wyselekcjonowana w USA przez Grega Williams'a, wprowadzona do handlu w USA, w 2002 roku, przez Roberta Fincham'a w Coenosium Gardens.

Sosna wejmutka 'Tiny Curls'
Autor: Magdalena Michalak Sosna wejmutka ‘Tiny Curls’

Spis treści

  1. Sosna wejmutka 'Tiny Curls' - opis
  2. Sosna wejmutka 'Tiny Curls' - wymagania
  3. Sosna wejmutka 'Tiny Curls' - zastosowanie

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' - opis

'Tiny Curls' to zimozielona, krzewiasta, wolno rosnąca (karłowa) odmiana wejmutki, o zwartym, kulistym pokroju , osiągająca średnicę 0,5-1m. Ma niezwykle dekoracyjne, silnie poskręcane, srebrzystozielone igły.

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' - wymagania

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych, ale suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie od lekko kwaśnego, do lekko zasadowego oraz na słonecznym, jasnym, lub lekko półcienistym stanowisku (źle znosi pełne zacienienie, w takich warunkach znacznie gorzej rośnie i może chorować). Odporna na mróz.

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' - zastosowanie

Nadaje się doskonale do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę) i ogrodach skalnych. Jej forma szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe. Świetnie wygląda zarówno jako soliter, jak i sadzona w małych kompozycjach, czy grupach.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Wysokość 50 cm - 1 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie mało
Pokrój kulisty
Pokrój zwarty
Barwa liści/igieł zielonosrebrna
Pokrój karłowy
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE