Najpopularniejsze style wnętrzarskie. Takie mieszkanie będzie na TOPIE

2024-04-15 15:59

Niektóre style wnętrzarskie zawsze wyglądają dobrze. I chociaż nie należą do najgorętszych trendów 2024, prezentują się świetnie przez wiele lat. Wybór ponadczasowych stylów wnętrzarskich to bezpieczna opcja, jeśli chcemy uniknąć efektu przestarzałego mieszkania. To szczególnie ważne, jeśli szykujemy lokum do sprzedaży lub na wynajem.

Spis treści

  1. Jak urządzić ponadczasowe mieszkanie?
  2. Styl skandynawski
  3. Styl minimalistyczny
  4. Styl japandi
  5. Styl boho

Jak urządzić ponadczasowe mieszkanie?

Są takie trendy, które przemijają bardzo szybko. Właśnie przez nie w krótkim czasie od remontu aranżacje wydają się być niemodne i przestarzałe. Niektóre style wnętrzarskie wracają, ale w nieco innej formie. I tak niezwykle modny kilka lat temu styl skandynawski, daje o sobie znać w stylu japandi.

Warto przyjrzeć się niektórym rozwiązaniom, aby wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Unikatowe dodatki, kolory czy elementy dekoracyjne nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, jednocześnie zachowując trwałość głównej stylistyki. W ten sposób nie tylko tworzymy miejsce, które będzie modne przez wiele lat, ale także odzwierciedlamy naszą osobistą wizję i styl życia.

– Decyzja o zakupie nowego mieszkania to nie tylko inwestycja finansowa, ale także wybór, który będzie wpływał na nasze codzienne życie. Przy wyborze stylu wnętrza warto zastanowić się nie tylko nad chwilową modą, ale przede wszystkim nad tym, jak chcemy, aby nasza przestrzeń mieszkalna wpływała na nasze samopoczucie i jakość życia – mówi Emil Basta z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Jak zauważa, przy zakupie nowego mieszkania warto także zwrócić uwagę na jego układ i możliwości aranżacyjne. Zastanówmy się, czy przestrzeń pozwala na otwartą aranżację w stylu industrialnym, czy może bardziej pasuje do klasycznego podziału pomieszczeń?

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

– Wybierając styl, musimy brać pod uwagę nie tylko nasze preferencje estetyczne, ale także funkcjonalność przestrzeni – kontynuuje.

Styl skandynawski

Styl skandynawski, wywodzący się z krajów nordyckich, popularność zdobył nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. I chociaż nie jest najgorętszym trendem, będzie bezpieczną opcją na wiele kolejnych lat.

Tak urządzone mieszkania charakteryzują się jasną paletą barw, minimalizmem oraz bliskością natury. Wnętrza w stylu skandynawskim emanują światłem, ciepłem i przytulnością. Proste geometryczne formy dominują w wyborze mebli, a drewno jest podstawowym materiałem. Kluczowym elementem tego stylu jest także odpowiednie oświetlenie.

Bez wątpienia dom urządzony w stylu skandynawskim zawsze będzie dla nas przyjemnym miejscem do życia. Projektanci zwracają uwagę, że ten styl odchodzi w zapomnienie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z niego rezygnować.

Aby skompletować aranżację w stylu skandynawskim, warto postawić na naturalne dodatki, takie jak:

  • miękkie pledy,
  • poduszki z delikatnymi wzorami
  • czy drewniane dekoracje.

Nie zapomnijmy o roślinach doniczkowych, które doskonale wpasowują się w atmosferę skandynawskiego stylu, dodając świeżości i naturalnego uroku. Mieszkania, które idealnie pasują do tego stylu to te o przestronnym układzie, zwłaszcza trzy- lub czteropokojowe.

Styl minimalistyczny

Minimalizm zawsze się obroni. Jest nieco zbliżony do stylu skandynawskiego i lubią go miłośnicy prostoty. Nic dziwnego - oferuje uniwersalny i elegancki sposób na urządzenie mieszkania. Kładzie nacisk na ograniczenie kolorów, ozdób i zbędnych elementów, skupiając się natomiast na prostocie, funkcjonalności i harmonii.

Neutralna kolorystyka tworzy spokojny i elegancki klimat, współgrając z meblami wykonanymi z

  • drewna,
  • metalu
  • i szkła, a preferowane są proste formy geometryczne.

W stylu minimalistycznym kluczowe są proste, geometryczne kształty i ograniczenie ilości dodatków. Dodatki powinny być starannie wyselekcjonowane, a każdy element wnętrza powinien mieć swoje jasno określone miejsce. W tym stylu warto postawić na funkcjonalne dodatki, takie jak designerskie lampy czy eleganckie naczynia.

Styl japandi

Jak już mowa o minmalizmie i stylu skandynawskim to warto wspomnieć o stylu japandi. Charakteryzują go harmonia, symetria, spokój i oszczędność. Naszym subiektywnym zdaniem - to właśnie japandi pozostanie z nami przez wiele lat. Żegnamy glamour - przepych i błysk na rzecz minimalizmu.

Nie bez powodu mówi się, że japandi jest połączeniem dwóch stylów: skandynawskiego i japońskiego. Ta estetyka zapewnia wyciszenie i pozwala być blisko natury. W takich wnętrzach znajdziemy mnóstwo drewna i kamienia. Nie brakuje w nich minimalistycznych brył i geometrycznych linii, które możemy spotkać w japońskich wnętrza.

Wnętrza w stylu japandi są przytulne i komfortowe. Urządzone oszczędnie, ale ze smakiem - tak jak w przypadku stylu skandynawskiego.

Ponadczasowe style wnętrzarskie. Te mieszkania będą zawsze dobrze wyglądać
Autor: Pexels/Cameron Gawn Dodatki wykonane z gliny lub ceramiki są piękne i ponadczasowe

Styl boho

Styl boho spotykamy w polskich mieszkaniach już od kilku lat. I chociaż wielu może kojarzyć się z mnogością wzorów, faktur, roślin i dodatków - boho to też wszelkie ceramiczne wazony i ozdoby. To one będą na topie w 2024 roku, podobnie jak trend eko.

Boho to styl, który unika pustych przestrzeni, wypełniając je różnorodnymi dodatkami, takimi jak lustra, rośliny i tkaniny. Takie mieszkania są różnorodne, więc warto postawić na kolorowe poduszki, dywany w etniczne wzory i ozdobne lustra.

Rośliny w wiklinowych koszach czy makrama doskonale oddadzą boho atmosferę. Mieszkania z balkonem lub ogródkiem są idealnym tłem dla stylu boho, tworząc harmonijną przestrzeń łączącą wnętrze z otoczeniem naturalnym.

Ponadczasowe style wnętrzarskie. Te mieszkania będą zawsze dobrze wyglądać
Autor: Pexels/Rachel Claire Stylem boho można się inspirować. Rośliny we wnętrzu będą zawsze dobrym pomysłem

– W Nowej Winnicy w Miękini oraz w Zielonej Lutyni oferujemy mieszkania, które nie tylko zapewniają komfortowe warunki mieszkalne, ale również pozwalają na kreatywną aranżację zewnętrznej przestrzeni. Balkony i ogródki stwarzają możliwość stworzenia otoczenia dopasowanego do potrzeb przyszłych najemców – dodaje ekspert z biura sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE: