Siemens naprzód! KONKURS Siemens Future Living Award!

2015-11-05 16:47 redakcja Dobrego Wnętrza

Jak będzie wyglądał świat wokół nas za 30 lat? Jak zmieni się otaczająca nas rzeczywistość dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań? – odpowiedzi na tak postawione pytania będą poszukiwane w projektach zgłaszanych w ramach organizowanej przez markę Siemens trzeciej edycji konkursu „Siemens Future Living Award”. Miesięcznik Dobre Wnętrze - patron wydarzenia - zaprasza do wzięcia udziału w tym prestiżowym KONKURSIE!

Jak będzie wyglądał świat wokół nas za 30 lat? Jak zmieni się otaczająca nas rzeczywistość dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań? – odpowiedzi na tak postawione pytania będą poszukiwane w projektach zgłaszanych w ramach organizowanej przez markę Siemens trzeciej edycji konkursu „Siemens Future Living Award”. By wziąć w nim udział, należy przygotować interdyscyplinarny projekt przedstawiający wizję życia za kilka dekad.

Siemens Future Living Award: KONKURS

Oczekiwania coraz szerszego grona zainteresowanych inicjatywą marki Siemens oraz sukces dwóch poprzednich edycji konkursu zainspirowały organizatorów do rozszerzenia jego formuły. Od 2015 roku Future Living Award łączy różne dziedziny – celem jest poznanie wizji trendów przyszłości nie tylko w designie, lecz także w urbanistyce, nauce oraz humanistyce przyszłości. Zadaniem dla rywalizujących o cenne nagrody będzie zaprezentowanie swojej wizji życia w 2045 roku. Co jest do wygrania? Zwycięzca trzeciej edycji konkursu otrzyma 15 tys. zł., laureat II miejsca - 7 tys. zł. oraz innowacyjny ekspres do kawy marki Siemens, a autor projektu, który zdobędzie III miejsce - 3 tys. zł. W konkursie Jury przyzna wyróżnienia: sprzęty z linii "Siemens Sensor for Senses".

Siemens Future Living Award: dla kogo?

Konkurs kierowany jest do biur projektowych, pasjonatów fotografii i filmu, niezależnych architektów oraz studentów kierunków wzorniczych, projektowych, architektonicznych i humanistycznych. Trzecią edycję konkursu Future Living Award objęły swoim patronatem najlepsze uczelnie w Polsce: Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechnika Warszawska i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jak wziąć udział w konkursie

Tematem konkursu jest projekt wizji życia w roku 2045. Praca konkursowa może stanowić odpowiedź na poniższe pytania:

 • Czy wciąż najważniejszym miejscem w domu będzie kuchnia?
 • Czy i jak zmieni się życie w przyszłości dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń?
 • Jakich urządzeń AGD będziemy potrzebować w przyszłości?
 • Jakie nowe funkcje/zadania/wygląd mogą nam zaoferować urządzenia przyszłości?
 • W jaki sposób nowe sprzęty domowe będą ze sobą powiązane? Na jakich zasadach będą działać i komunikować się ze sobą?
 • Jak zmieni się przestrzeń mieszkalna i jej podział?
 • Jakie zmiany nastąpią w urbanistyce i wizji miast przyszłości?
 • Jakie zmiany nastąpią w sposobie przemieszczania i komunikowania się?

Prace mogą mieć formę:

 • Elektronicznej prezentacji w formacie ppt lub PDF, nie dłuższej niż 10 stron
 • Filmu, nie dłuższego niż 5-minutowy
 • Rysunku z opisem


Termin nadsyłania prac: 31 października 2015 r.

Zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się 21.01.2016 w Warszawie

Więcej informacji na: www.future-living-award.pl i www.siemens-home.pl

 

Relacja z gali konkursu marki Siemens!