Aranżacje łazienek. TOP 10 łazienek, które was zachwycą lub zaskoczą

2012-06-26 13:13

Prezentujemy aranżacje łazienek w domach i w mieszkaniach w bloku. Są to nowoczesne łazienki stonowane lub kontrastowe, ale zawsze wygodne. Pomysły na 10 ŁAZIENEK, które są inspirujące. W galerii zdjęcia łazienek, które was zachwycą albo zniechęcą...  Czy taki wystrój łazienki się sprawdzi?

Spis treści

  1. Modne aranżacje łazienek
  2. Aranżacja łazienki: geometria i przestrzeń
  3. Aranżacja łazienki: loft i otwarta przestrzeń

Współczesne aranżacje łazienek chcą być luksusowe, ale bez ostentacji. Projektując łazienki stawiamy na nowoczesność, ale i elegancję. Nowoczesne łazienki lubią kontrasty, widać to zarówno w łączeniu materiałów wykończeniowych: kamienia ze szkłem, ceramiki z drewnem, jak i kolorów np. czerni z bielą. Biały, szary, czarny to najpopularniejsze kolory w łazience. Zastosowanie kontrastowej i zdecydowanej kolorystyki sprawia, że aranżacje łazienek nabierają głębi. Sporo osób wybiera do łazienki połączenia mocnej czerwieni czy turkusu z bielą lub klasyczne zestawienie czerwieni z bielą. Dzięki temu nowoczesne łazienki są proste i minimalistyczne, ale jakże eleganckie.

Modne aranżacje łazienek

Oglądając zdjęcia łazienek można zauważyć wprowadzanie do nich ciekawych materiałów wykończeniowych. Zwykła glazura, terakota i gres są passé. Łazienka, która aspiruje do bycia salonem kąpielowym, ma często materiały stanowiące bazę dla dizajnerskich wnętrz. Przykładowo kamienna ściana o wyraźnej fakturze (podświetlona tak, by wydobyć urodę naturalnego surowca) to przeciwwaga dla gładkiej, betonowej wylewki na podłodze i lśniących, nieskazitelnych powierzchni lakierowanych mebli oraz ceramiki łazienkowej. Surowy beton często gości na ścianach i podłodze łazienki. Taki wystrój łazienki łagodzą drewniane elementy wyposażenia i dekoracje. W minimalistycznie urządzonej łazience sprawdzi się też kolorowa ceramika łazienkowa. Dodatki powinny stylem oraz wykończeniem nawiązywać do całego wystroju łazienki. Modne aranżacje łazienek mają zapewnić kontakt z naturą oraz idealną czystość form.

Aranżacja łazienki: geometria i przestrzeń

Nowoczesne łazienki często są projektowane w duchu zen. Surowość stylu określanego jako „zen” łączy się z komfortem użytkowania łazienki. Aby osiągnąć ten efekt, musimy dysponować większą przestrzenią na urządzenie łazienki, do której „wpuścimy” ascetyczne, geometryczne formy bez dekoracji oraz oszczędną kolorystykę. Najistotniejsza jest jednak w urządzaniu łazienki spójność poszczególnych elementów wyposażenia, np. rysunek umywalki stanowiący powtórzenie kształtu wanny.

Aranżacja łazienki: loft i otwarta przestrzeń

Nadal popularnością cieszą się płytki łazienkowe typu metro oraz te z fazą. Nie tylko w odsłonie klasycznej bieli, ale coraz częściej w pastelowych beżach czy fioletach. Surowa stylistyka wnętrz loftowych i idea otwartych przestrzeni wkradła się na dobre w stylistykę łazienek. Coraz chętniej przestrzeń łazienki łączymy z częścią sypialnianą, a subtelne zasłony prysznicowe na stylizowanych, metalowych stelażach, stają się dodatkowym, onirycznym elementem dekoracji sypialni. Miedziana kolorystyka dodatków (grzejników, oświetlenia, lekkich stolików kąpielowych) w połączeniu z wolnostojącą wanną z lanego marmuru, szarością podłóg i drewnem szafek pod umywalkę, wprowadza pierwiastek elegancji i luksusu do naszych łazienek. Trend waloru i jakości czasu poświęconego na relaks powoli mości się w przestrzeni aranżacji współczesnej łazienki.

Łazienki aranżacje

Łazienki to najbardziej intymne miejsca w mieszkaniu. Ich nowoczesne aranżacje wcale nie są zimne. Coraz częściej chcemy, żeby łazienka była miłym miejscem relaksu, nawet jeśli jest to mała łazienka w bloku. Wybierając kolory płytek, ścian i aramatury mamy możliwość tworzenia dowolnego klimatu w łazience. Nasycone kolory, zdobne ornamenty i powierzchnie odbijające światło - to elementy dobre do uzyskania łazienek w stylu glamour. Kontrastowe kolory, geometryczne wzory to składniki łazienki nowoczesnej. Ponieważ remont i urządzenie łazienki sporo kosztuje, do aranżacji tych wnętrz warto się dobrze przygotować. Łazienki inspiracje czerpia zarówno ze stylu minimalistycznego, jak i z ozdobnego baroku. P

W galeriach prezentujemy zdjęcia łazienek, które są ciekawie zaprojektowane. Ich wystrój jest różny, ale na pewno wykonany z dużą dbałością o detale.