Założeniem projektowym było zaaranżowanie wnętrz mieszkania, które będzie przede wszystkim jasne i nowoczesne w swym wyrazie. Projekt wnętrz zakładał zaaranżowanie wyspy kuchennej, która będzie wyznaczała centralny punkt mieszkania. W kwestii kolorystyki - właścicielka odrzuciła wszelkie beże i niezdecydowane barwy. Projektantka Izabela Widomska postanowiła ograć całość w kolorze bieli, której delikatnym przełamaniem będą elementy szarości i fioletu. W realizacji projektu wnętrz wykorzystano dodatki z Home&You. Efekt końcowy projektu wnętrz z wyspą kuchenną może zachwycić!

Wyspa kuchenna: centrum codziennego życia

Zgodnie z wytycznymi właścicielki, centralnym punktem mieszkania ustanowiono praktyczną wyspę kuchenną. Zlokalizowana na granicy strefy kuchennej i części salonowej wyspa, stanowi praktyczny element projekt wnętrz kuchni, który idealnie spełnia swoją rolę na co dzień, a podczas spotkań towarzyskich okazuje się rozwiązaniem absolutnie niezastąpionym. Z uwagi na otwarcie kuchni z wyspą na część dzienną, projektantka postawiła na czystą biel zabudowy kuchennej, która w żaden sposób nie zakłóca aranżacji pokoju dziennego. Delikatny połysk białych mebli idealnie współgra z granitowym blatem, nadając całości ponadczasowej elegancji. Granitowy blat staje się także punktem odniesienia w przypadku wyspy kuchennej. Dzięki temu, całość nabiera wyjątkowej spójności. Wyspa kuchenna, od strony roboczej została wyposażona w szafki do przechowywania, natomiast z punktu widzenia reprezentacyjnej części mieszkania, czyli salonu - oferuje ona praktyczne otwarte półki, które mogą stać się idealnym miejscem do eksponowania bibelotów czy przechowywania książek. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni z wyspą, zaplanowano także niewielki kącik jadalniany, który został wyznaczony za pomocą stołu z krzesłami. Strefa typowo robocza w projekcie kuchni z wyspą została zaakcentowana za pomocą wykończenia podłogi. W części kuchennej zdecydowano się na duże kafle w jasnym kolorze, natomiast w pozostałych wnętrzach mieszkania dominuje podłoga w kolorze ciemnego barwionego dębu. Ta, okazała się także efektownym rozwiązaniem, które wizualnie ociepla projekt wnętrz w stylu nowoczesnym.

Projekt wnętrz w stylu nowoczesnym

Niekwestionowanym bohaterem części salonowej jest ceglana płytka na ścianie. Biały kolor dowodzi na konsekwencję w aranżacji wnętrz, a ponadto - idealnie współgra z ciemną podłogą. Na szczególną uwagę w prezentowanym projekcie wnętrz zasługuje także aranżacja sypialni. Wnętrze w stylu nowoczesnym pomyślane jako oaza spokoju zostało utrzymane w kolorystyce delikatnej szarości, która nadaje aranżacji niepowtarzalnej elegancji i stylu. Bohaterem nocnego wnętrza jest oczywiście duże łóżko, które zostało dopełnione jedynie niewielkimi szafkami nocnymi. Projektantka zdecydowała się na całkowite odsłonięcie okien, dzięki czemu projekt sypialni nabiera wyjątkowej lekkości. W roli jedynej ozdoby wnętrza występuje dekoracja ściany nad łóżkiem. Aranżacja sypialni jest najlepszym dowodem na to, że wnętrze zdominowane przez subtelną szarość to prawdziwa ikona stylu i przytulnej elegancji. Z kolei projekt łazienki został pomyślany jako wnętrze zdominowane przez czystą biel. Kolor ten, w połączeniu z gładkimi frontami mebli łazienkowych pozwala na optyczne powiększenie niewielkiego wnętrza i nadania my przestronności. Dekoracyjnym elementem aranżacji są akcenty mozaiki w kolorze szarym. Ta została pomyślano jako detal akcentujący poszczególne strefy w kąpielowym wnętrzu.

Kontakt z pracownią:

Mgr inż. architekt Izabela Widomska
izabelawidomska.pl
tel. +48 608 578 548