EKO DOM. Oszczędzaj energię w domu i pieniądze

Niższe opłaty za telefon i internet, sprzęt AGD i RTV wyposażony w funkcje umożliwiające mniejsze zużycie prądu, wtórne przetwarzanie surowców oraz wykorzystywanie energii słonecznej. EKO DOM i ekologiczny styl życia zobowiązuje i  sprzyja planowaniu oszczędności. Wybierz oświetlenie i sprzęt energooszczędne.

Oszczędzaj energię w domu i pieniądze

Chcesz w ramach oszczędności zmienić operatora telekomunikacyjnego (internet i telefon stacjonarny), ale obawiasz się kar, biegania po urzędach i mnóstwa papierkowej roboty? Jesteś w błędzie!

Jak zmienić operatora sieci komórkowej

  • Sama zmiana operatora nie oznacza żadnej kary finansowej. Dotyczy to jedynie abonentów, którzy podpisali umowę na czas określony i rozwiązują ją przed tym terminem.
  • Niezbędnych formalności związanych z podpisywaną umową dopełnia nowo wybrany operator. My musimy tylko w umówionym wcześniej terminie przyjąć kuriera i podpisać dostarczone przez niego dokumenty.
  • Nowy operator składa także wypowiedzenie u naszego aktualnego dostawcy. To on - nie my - załatwia wszelkie związane z tym sprawy, dostarcza dokumenty. Nasza rada: Jeśli czujesz się zagubiony i niedoinformowany, skorzystaj z internetowego kalkulatora telekomunikacyjnego, który pomoże ci wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Co zrobić ze starym telefonem komórkowym

Przeprowadzona na całym świecie przez Nokię ankieta wykazała, że tylko 3% użytkowników oddaje niepotrzebny telefon komórkowy do recyklingu. Większość starych komórek zalega w naszych szufladach. Tymczasem, oddając do salonu operatora (a ten specjalnej firmie) nieużywane, często niedziałające urządzenie, chronimy środowisko. W jaki sposób? Każdy taki telefon nadaje się do powtórnego przetworzenia. Odzyskane materiały (m.in.: miedź, aluminium, ceramika, złoto) można wykorzystać do wytworzenia nowych produktów - od czajników, przez ławki parkowe, po instrumenty muzyczne. I nic się nie marnuje!

 Oszczędzaj energię w domu i pieniądze

Telewizor Philips Econova chroni naszą planetę i… kieszeń.

Fot. Materiały prasowe firmy Philips

EKo dom: ekonomiczne oglądanie

Telewizor Philips Econova (42PPFL6805H) włączony zużywa 60% energii mniej niż inne urządzenia w tej klasie, a wyłączany przyciskiem w ogóle nie pobiera energii z sieci. Model ten wyposażono również w pilot z panelami słonecznymi, które doładowują jego akumulatorki. Oprócz tego Econova jest podświetlany diodami LED, a jego obudowę praktycznie w całości wykonano z aluminium pochodzącego z recyklingu. I choć nie należy do najtańszych (5749 zł), wydatek z racji mniejszego poboru prądu zwraca się po pewnym czasie.

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Czerwińska-Strzelczyk Zdjęcia: Materiały prasowe firmy, Materiały prasowe firmy Logitech

POLECANE ARTYKUŁY