Jak oszczędzić na opłatach za czynsz, wodę i ogrzewanie? [WIDEO]

2014-11-03 9:28

Czy oszczędzanie na opłatach za czynsz, wodę, ogrzewanie czy gaz jest w ogóle możliwe? Ile możemy oszczędzić i w jaki sposób to zrobić. Skorzystajcie z porad eksperta dotyczących oszczędzania na rachunkach i zobaczcie różnicę w domowych wydatkach!

Opłaty za rachunki są coraz większe, a co za tym idzie zaczynamy szukać różnych form oszczędności, aby nie zrujnować naszego domowego budżetu. Oszczędzanie na opłatach nie jest proste, ale przy odrobinie wysiłku z naszej strony możemy w skuteczny sposób obniżyć nasze comiesięczne rachunki!

W jaki sposób obniżyć opłaty za czynsz, wodę czy gaz?

Chcąc obniżyć rachunki za prąd warto rozważyć wybór taryfy. Do niedawna mieliśmy do wyboru jedną taryfę, teraz się to zmieniło i możemy dostosować taryfę do naszego gospodarstwa. Popularnością cieszy się taryfa nocna, dzięki niej oszczędzamy prąd w ciągu dnia, kiedy najczęściej nie ma nas w domu. Dzięki tej taryfie prąd np. po godzinie 22.00 jest tańszy i wtedy możemy włączyć pralkę czy zmywarkę w godzinach nocnych, nadal oszczędzając. Kolejną możliwością jest zmiana dostawcy prądu. Zanim jednak zdecydujemy się podpisać nową umowę warto dokładnie sprawdzić ofertę czy nie będzie w niej dodatkowych opłat. Najtrudniej oszczędzać na rachunkach za gaz. Nie możemy obniżyć go inaczej niż korzystając mniej z gazu. Z kolei w prosty sposób oszczędzimy na opłatach za wodę. Wystarczy, że na co dzień będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny i używać zmywarki, a nasze rachunki będą mniejsze. W filmach wideo znajdziecie porady eksperta dotyczące oszczędzania na opłatach za CZYNSZ, WODĘ i GAZ!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE