Jak oszczędzić na opłatach za czynsz, wodę i ogrzewanie? [WIDEO]

2014-11-03 9:28

Czy oszczędzanie na opłatach za czynsz, wodę, ogrzewanie czy gaz jest w ogóle możliwe? Ile możemy oszczędzić i w jaki sposób to zrobić. Skorzystajcie z porad eksperta dotyczących oszczędzania na rachunkach i zobaczcie różnicę w domowych wydatkach!

Opłaty za rachunki są coraz większe, a co za tym idzie zaczynamy szukać różnych form oszczędności, aby nie zrujnować naszego domowego budżetu. Oszczędzanie na opłatach nie jest proste, ale przy odrobinie wysiłku z naszej strony możemy w skuteczny sposób obniżyć nasze comiesięczne rachunki!

W jaki sposób obniżyć opłaty za czynsz, wodę czy gaz?

Chcąc obniżyć rachunki za prąd warto rozważyć wybór taryfy. Do niedawna mieliśmy do wyboru jedną taryfę, teraz się to zmieniło i możemy dostosować taryfę do naszego gospodarstwa. Popularnością cieszy się taryfa nocna, dzięki niej oszczędzamy prąd w ciągu dnia, kiedy najczęściej nie ma nas w domu. Dzięki tej taryfie prąd np. po godzinie 22.00 jest tańszy i wtedy możemy włączyć pralkę czy zmywarkę w godzinach nocnych, nadal oszczędzając. Kolejną możliwością jest zmiana dostawcy prądu. Zanim jednak zdecydujemy się podpisać nową umowę warto dokładnie sprawdzić ofertę czy nie będzie w niej dodatkowych opłat. Najtrudniej oszczędzać na rachunkach za gaz. Nie możemy obniżyć go inaczej niż korzystając mniej z gazu. Z kolei w prosty sposób oszczędzimy na opłatach za wodę. Wystarczy, że na co dzień będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny i używać zmywarki, a nasze rachunki będą mniejsze. W filmach wideo znajdziecie porady eksperta dotyczące oszczędzania na opłatach za CZYNSZ, WODĘ i GAZ!