Pralka? A może pralko-suszarka? Obalamy mity i pomagamy Ci wybrać urządzenie idealne!

2021-02-28 17:49 Materiał sponsorowany

Współczesne życie, nie tylko rodzinne, bez wątpienia możemy śmiało określić jako: intensywne. Nawet w czasie urlopu ustalamy plan do zrealizowania, bo zawsze szkoda nam coraz szybciej upływającego czasu. Gotujemy, pracujemy, spędzamy aktywnie każdą wolną chwilę z dziećmi, trenujemy. Lista aktywności jest wielokrotnie większa od czynności wykonywanych przez naszych rodziców czy dziadków. Dużo więcej od poprzednich pokoleń spędzamy pracując poza domem. Chcąc to sobie zrekompensować - podejmujemy działania, które pozwalają nam wygodnie żyć. Stąd rosnąca liczba urządzeń, które są zaprojektowane w taki sposób by pozwalały nam funkcjonować w stylu, w którym lubimy. Komfortowo, wygodnie, zdrowo.

Pralka Sharp Model ES-HFH914AW3
Autor: materiały prasowe SHARP

Spis treści

  1. Po pierwsze: być może warto zdecydować się nie na pralkę, ale na pralko - suszarkę?
  2. 2. Pralka przyjazna dla środowiska i …naszego portfela. Ma to sens!
  3. Zobacz model pralki Sharp HFH914

Po pierwsze: być może warto zdecydować się nie na pralkę, ale na pralko - suszarkę?

Połączenie pralki i suszarki w jednym urządzeniu pozwala nam oszczędzić czas i efektywniej wykorzystywać domową przestrzeń. Pralko-suszarka nie różni się mocno rozmiarem od pralki ładowanej od frontu. Sprawdzi się więc nawet w mniejszych łazienkach. Dodatkowo nie musimy przeznaczać dodatkowego miejsca na suszarki stojące czy sufitowe, co jest ogromną zaletą również z uwagi na względy estetyczne. Rzadko kto z nas ma na tyle duży balkon by chcieć jego część przeznaczać na suszenie bielizny. Tym bardziej, że w żaden sposób nie zdobi to przestrzeni. A wprost przeciwnie - potrafi szpecić domową przestrzeń - zwłaszcza, gdy w sezonie zimowym ustawiamy przenośne suszarki w sypialniach czy w salonach. W przypadku pralko - suszarki problem nie istnieje. Oczywiście możemy w tym miejscu powiedzieć - przecież zawsze tak było i jesteśmy już do tej niedogodności przyzwyczajeni. Tak, to prawda, udział w sprzedaży pralko - suszarek w stosunku do suszarek jest nadal znikomy. Ale czy większość ma zawsze rację?

Dodatkowo znika nam problem czekania aż wyschnie pranie. Kto z nas nie suszył suszarką do włosów bluzki na godzinę przed randką? No właśnie :), A ile razy zdarzyło nam się zrezygnować z ulubionego ubrania bo sukienka jeszcze nie wyschła?. Problem ten pojawia się w szczególności wiosną i jesienią, kiedy w powietrzu jest bardzo dużo wilgoci. Dzięki pralko - suszarce ta niedogodność znika.

Zalety wydaje się, że są trudne do podważenia. Dlaczego więc obawiamy się pralko - suszarek? Odpowiedź jest prosta. Odpowiada za to nadal powszechne, choć błędne przekonanie, że suszenie mechaniczne niszczy tkaniny (warto zauważyć, że w taki sposób pracują profesjonalne pralnie). Jest to jednak tylko mit - współczesne suszarko - pralki potrafią doskonale zadbać o tkaniny.

Pralko-suszarka
Autor: materiały prasowe SHARP

Dobrym przykładem jest pralko - suszarka Sharp, która oferuje 15 programów prania oraz 4 z opcją suszenia. Posiada programy przeznaczone do tkanin delikatnych. Można w nich prać i suszyć jedwabne koronki, kaszmirowe swetry czy cieniutką jak mgiełka bieliznę nocną. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w rewolucyjną technologię BubbleDrum zapewniającą szczególną ochronę tkanin, gwarantującą przy tym bardzo wysoką jakość prania. 

Suszenie mechaniczne może wpłynąć bardzo pozytywnie na wiele materiałów. Nadaje im pożądaną miękkość. Należy jednak zwracać uwagę na informacje umieszczone na metkach, niektóre bowiem tkaniny nie nadają się do suszenia w suszarkach. Jeśli będziemy stosować się do zaleceń producenta, nie narazimy tkanin na zniszczenie.

Specjalna konstrukcja bębna Bubble Drum (w niektórych modelach) oraz Unbalanced Control System (we wszystkich pralkach Sharp) ograniczają niszczenie ubrań poprzez prawidłowe rozłożenie ubrań wewnątrz pralki jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania i zmniejszenie tarcia materiału o ściany bębna

Dodatkowo pralko - suszarka Sharp jest przyjazna dla środowiska. Jej funkcja Eco-logic wykrywa, gdy pralka jest załadowana zaledwie w połowie i skraca wtedy czas prania, a także zmniejsza ilość użytej wody, oszczędzając energię.

Pralko-suszarka
Autor: materiały prasowe SHARP

Rozwiązanie przyjazne środowisku, oszczędzające energię (a tym samym i nasze oszczędności) to kolejna ważny argument w czasie procesu wyboru odpowiedniego urządzenia. Przyjrzymy się zatem bliżej temu zagadnieniu.

2. Pralka przyjazna dla środowiska i …naszego portfela. Ma to sens!

Po pierwsze, warto zdecydować się na urządzenie o klasie energetycznej A+++. W ofercie wskazanej marki Sharp sprawdzą się modele, których nazwy zaczynają się od liter ES-HFH (ES-HFH714AW3-PL, ES-HFH814AW3-PL, ES-HFH914AW3-PL) i ES-HFB (ES-HFB712AW3-PL, ES-HFB812AW3-PL i ES-HFB912AW3-PL).

Po drugie sprawdźmy posiadane przez wybrane przez nas urządzenie funkcje dodatkowe.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe SHARP

I tak wspomniana wcześniej technologia Eco-logic pozwala nam prać tylko połowę załadunku bez ryzyka dodatkowych kosztów. System wykrywa, gdy pralka jest załadowana w połowie i skraca czas prania, a także zmniejsza ilość użytej wody, oszczędzając przy tym energię. Dzięki temu możemy prać niewielkie ilości odzieży bez poczucia, że niepotrzebnie marnujemy energię.

Niezwykle przydatny jest również czujnik ochrony przepełnienia Overflow Protect kontrolujący poziom wody. Gdy jest jej zbyt dużo automatycznie zostanie włączona pompa odprowadzająca wodę.

Powyższe rozwiązania stosowane są we wszystkich pralkach Sharp. Na uwagę zasługuje także technologia Advanced Inverter. Oszczędza zużycie energii elektrycznej, (oszczędność pieniędzy) dzięki specjalnej konstrukcji obudowy Wave Cabinet sprawia, że urządzenie ciszej pracuje w porównaniu do tych standardowych rozwiązań.

3. Chronimy tkaniny, środowisko - zadbajmy więc też o zdrowie.Ponad 40 % mieszkańców Polski ma różne alergie. Liczba chorych wzrasta w zaskakująco szybkim tempie. I według ekspertów - będzie rosnąć dalej. Dlatego tak ważne byśmy w wyborze urządzeń koncentrowali się na tych, które nie będą negatywnie na nas wpływać.

Zwłaszcza, że na rynku pojawiają się innowacyjne rozwiązania dla osób cierpiących na alergię. Sprawdzą się one również w domach, gdzie nie mieszkają alergicy, ale przebywają młodsze dzieci. Wśród takich rozwiązań godnym polecenia będą programy dbające nie tylko o pełne usunięcie z ubrań alergenów, ale także dokładne płukanie, co pozwala wyeliminować pozostałości detergentów. Mamy więc pewność, że nie podrażnimy nawet najbardziej wrażliwej skóry. Elementy pralki - najcześciej narażone na kontakt ze skórą (np. kołnierz bębna) powinny być pokryte aktywną substancją antybakteryjną.

Więcej informacji o pralkach marki Sharp znajdziesz tutaj.

Zobacz model pralki Sharp HFH914

Pralka Sharp HFH914
Autor: materiały prasowe SHARP
Pralka Sharp HFH914
Autor: materiały prasowe SHARP
Pralka Sharp HFH914
Autor: materiały prasowe SHARP
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE