Trendy 2016: złoto i marmur

2016-02-12 13:14 Agnieszka Zawadzka

Złoto i marmur w aranżacji wnętrz ustabilizowały swoją pozycję gorących trendów 2016! Złote dodatki, elementy wykończenia półek i mebli oraz marmurowe blaty, deski do krojenia, wazony czy osłonki na doniczki... to absolutny MUST HAVE wnętrzarskiego pasjonata w tym roku. Złoto i marmur to także elementy rozwijającego się trendu na styl scandi chic. Zobaczcie jak umiejętnie wpleść trend 2016 na złoto i marmur do swoich wnętrz!

Trendy 2016 do wnętrz oscylują wokół stylistyki eleganckiego luzu, łącząc wyrafinowane i szlachetne materiały z użytecznymi i funkcjonalnymi przedmiotami codziennego użytku lub dekoracji. Stąd złoto i marmur w aranżacji wnętrz - w wersji zgodnej z trendami 2016 - przemycone zostały do form świeczników (marmur i drewno), pater, desek do serwowania przekąsek, osłonek na donice o stoliki kawowe i blaty kuchenne. W jaki sposób warto zastosować trend 2016 na złoto i marmur w swoim wnętrzu?

Trendy 2016: złoto i marmur

Nonszalancja stosowana. Oto przepis na niewymuszoną i niezwykłą aranżację wnętrz z elementami złota i marmuru. Trend na złoto w wykończeniu wnętrz, elementów i dekoracji należy w tym sezonie rozumieć w sposób lekki i bezpretensjonalny. Nie chodzi przecież o to, by nasze wnętrza nagle przypominały rosyjskie puzdereczko. Złoto stosujmy oszczędnie, świadomie dawkując je jednak w nieoczywistych miejscach. Pozłacane wsporniki wiszących półek, złote wykończenie metalowego stelaża stolika kawowego lub nocnego czy złote ramki na zdjęcia (w różnych stylach) to elementy nieoczywistej ekspozycji złotego trendu. Bardzo na miejscu, bardzo na czasie. Podobną interpretację trendu na 2016 rok przyjmijmy do marmuru. Zarezerwowany dotychczas dla wysokobudżetowych realizacji wykończenia kuchni lub łazienki, teraz eksponowany będzie w drobnych przedmiotach codziennego użytku, jak deski do krojenia, świeczniki czy tace. Marmurowe ramki do zdjęć to także odczarowana wersja prestiżowego marmuru - dzięki małej formie, powszechnie dostępnego.

Trendy 2016: Styl scandi chic w ofensywie >>>