Trendy 2015: heksagon czyli modne plastry miodu!

2016-03-21 16:20 Agnieszka Zawadzka

Motyw plastrów miodu we wnętrzach zajawił już nieśmiało rok miniony, ale to w roku 2015 nastąpi absolutny BUM na wzory heksagonalne! Sześcioboczne płytki gresowe i ceramiczne, marmurowe deski do krojenia, skrzynkowe półki wiszące i heksagonalne blaty biurek do pracy to tylko nieliczne przykłady zastosowania trendu na motyw plastra miodu w 2015 roku!

Motyw sześciobocznego heksagonu, parafrazując klasyków, niczym miód na nasze wnętrza wlewa się pasjami w rozlicznych meblach i przedmiotach dekoracyjnych do wnętrz! Aranżacja salonu, sypialni, kuchni czy pokoju dziecka nie może się już obejść bez choćby zajawienia motywu plastra miodu w drobnym detalu czy motywie dekoracyjnym. Heksagonalne płytki podłogowe i ścienne, marmurowe deski do krojenia, skrzynkowe półki wiszące, blaty biurek i stoliki nocne to tylko nieliczne przykłady zastosowania motywu plastra miodu w 2015 roku!

Miodowe kształty podłóg i ścian

Najszybciej do naszych wnętrz wkradną się heksagonalne (mające sześć kątów) płytki podłogowe i ścienne. Sześcioboczne wypalane i szkliwione mozaiki czy wielkoformatowe heksagonalne, matowe płytki podłogowe z cementu lub gresu to co raz częściej wybierana forma aranżacji łazienki i kuchni. Układ płytek w kształcie plastra miodu ma wręcz niewyczerpane możliwości aranżacji. Podłogi zarówno jednolite kolorystycznie, kontrastowane z odcieniem płytek na ścianie czy też znajdujące się w układzie kolorów rozproszonych wywołują niezwykle spójną i ciekawą aranżacji przestrzeni. Różne odcienie szarości płytek w kształcie heksagonu, przeplatających się w ściśle opracowanym układzie czy też w luźnym, przypadkowym układzie doskonale urozmaicają strefę podłogi w łazience czy ścianę ponad blatem roboczym w kuchni. Zarówno małe jak i większe formaty płytek heksagonalnych będą prawdziwym przedmiotem pożądania w dziedzinie aranżacji wnętrz w 2015 roku!

Heksagon czyli miód na wnętrze

Korespondując z innymi trendami na 2015 rok, takimi jak naturalne surowce: drewno, kamień czy kolory ziemi, forma heksagonu zagości z pewnością w sferze mebli i dodatków do wnętrz. Pudełkowe stoliki nocne lub wiszące półki, wykonane z drewna i powtarzające kształt heksagonu, to niezwykle trafiony dodatek zarówno do sypialni jak i  pokoju dziecka. Kubiczne, heksagonalne stoliki kawowe to niezwykle stylowe wykończenie kącika kawowego w pokoju dziennym i w salonie. Miodowe formy w filcowych podkładkach pod kubki i gorące naczynia, desce do krojenia, świecznikach czy jako motywy na tapetach, zasłonach i dywanach to kolejne delikatne próby przemycenia modnego wzoru do naszych wnętrz. Heksagonalne wzory podświadomie kojarzą nam się z ciepłymi kolorami bursztynowych miodów, łagodnością, przytulnością, przyjemnością. Stąd zastosowanie go we wnętrzu przeniesie doń podobne konotacje. Do tego niuanse kolorystyczne różnych odcieni brązów, beży oraz wielorakich gatunków drewna wzajemnie uzupełnią się w aranżacji wnętrz z motywem plastra miodu. Wnętrza okraszone zaś heksagonalnymi elementami dekoracji w marmurze, miedzi czy pozłacanym metalu dopełnią przytulności i perfekcji modnego wykończenia wnętrza.