Jak urządzić mały pokój: aranżacja małego pokoju

2014-10-20 17:16

Jak urządzić mały pokój? Pokój dzienny to miejsce odpoczynku, relaksu, zabaw z dziećmi i spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Ważne, aby przestrzeń ta była urządzona w taki sposób, abyśmy mogli w niej swobodnie spędzać swój wolny czas. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy Wam 12 pomysłów: aranżacja małego pokoju dziennego!

Spis treści

  1. Jak urządzić mały pokój: niezbędniki
  2. Jak urządzić mały pokój: kolory 
  3. Aranżacja małych powierzchni - ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Pokój dzienny to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. Spędzamy w nim najwięcej czasu i jest miejscem służącym zarówno do odpoczynku, relaksu, jak i rozrywki. Warto zadbać o to, aby był urządzony nie tylko w zgodzie z naszym gustem czy upodobaniami, ale również w sposób praktyczny i funkcjonalny. Jak urządzić mały pokój dzienny? Skorzystaj z naszych porad!

Czytaj też: Kawalerka - jak urządzić małe mieszkanie? Siedem zasad

Jak urządzić mały pokój: niezbędniki

Aranżacja małego pokoju to spore wyzwanie ze względu na mały metraż, jaki mamy do dyspozycji. Jak umeblować mały pokój? W pokoju dziennym obowiązkowo powinna znaleźć się sofa lub kanapa. Warto zdecydować się na model z funkcją spania, jeśli nie mamy do dyspozycji pokoju gościnnego. Unikniemy wtedy niepotrzebnego kłopotu z noclegiem naszych gości. Ważnym elementem małego pokoju dziennego jest szafa lub szafki do przechowywania - idealnie w oszczędzanu miejsca sprawdzi się szafa do zabudowy. Najlepiej, aby znalazły się one na jednej ze ścian, a dzięki zamontowaniu drzwiczek bez uchwytów stworzą jednolitą powierzchnię, która optycznie powiększy pomieszczenie, szczególnie jeśli szafki będą w jasnym kolorze. W pokoju dziennym może znaleźć się również stół z krzesłami, idealnym jako centralny punkt spotkań i rodzinnych posiłków. Jest to praktyczne rozwiązanie jeśli mały pokój dzienny połączony jest z kuchnią.

Zobacz też: Projekt szarej kawalerki - jak dobrze się urządzić na małej przestrzeni?

Jak urządzić mały pokój: kolory 

Jak urządzić mały pokój w bloku, aby go optycznie nie pomniejszyć? Do małych pomieszczeń najczęściej wybieramy jasne kolory, które powiększają przestrzeń. Ciemne i intensywne barwy przytłaczają i nie pozwalają na odpoczynek. Jeśli chodzi o minimalizm, idealnie wpasują się ponadczasowe biel i szarość, natomiast w małym pokoju dziennym, w którym przeważać ma styl klasyczny idealnie sprawdzi się kolor kremowy i odcienie beżu, a do stylu angielskiego i prowansalskiego pasują subtelne pastele. Aranżacja małego pokoju nie sprawia jenak, że całkowicie musimy rezygnować z mocnych kolorów. Mogą pojawić się one w postaci dodatków, które ożywią wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy Wam 12 pomysłów na aranżacje małego pokoju dziennego!

Nie przegap: 5 trików na powiększenie małego wnętrza. Kosztorys remontu

Aranżacja małych powierzchni - ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Jak urządzić małe wnętrza w funkcjonalny sposób? Zobacz galerie zdjęć zamieszczone poniżej!

10 pięknych aranżacji salonu