Aranżacja salonu: pastele w roli głównej. Salon inspiracje

2014-10-08 11:12

Dobrze urządzony salon to podstawa każdego mieszkania. Oto jedna z najładniejszych inspiracji na salon. Jak połączyć w salonie nowoczesność i funkcjonalność z delikatnością pasteli? Okazuje się, że to możliwe! Zobaczcie naszą galerię, znajdziecie w niej zdjęcia salonu w kolorach pastelowych.

Spis treści

  1. Aranżacja salonu: jak połączyć styl industrialny z kolorem pastelowym?
  2. Pastelowy salon inspiracje: jakie meble pojawiły się w salonie?

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Ważne, aby był urządzony nie tylko w zgodzie z naszym gustem i upodobaniami, ale również w funkcjonalny sposób. Właściciele dwupoziomowego mieszkania postanowili połączyć w swoim nowym mieszkaniu aktualne trendy i zamiłowanie do subtelnych pasteli. Wnętrza salonu zaprojektowała Paulina Świst z pracowni architektonicznej ArchiWisła. Jest to jedna z najładniejszych aranżacji salonu, które prezentujemy. Obejrzyjcie zdjęcia: salon inspiracje w kolorach pastelowych.

Aranżacja salonu: jak połączyć styl industrialny z kolorem pastelowym?

W mieszkaniu podczas aranżacji udało się pogodzić odmienne gusta wnętrzarskie właścicieli. Z jednej strony w aranżacji salonu pojawia się więc kobieca delikatność w formie subtelnych pasteli (kolory tkanin obiciowych, mebli), a z drugiej mamy drewno i industrialne dodatki preferowane przez właściciela, np. cegły na jednej ze ścian salonu. Kolory w aranżacji salonu i reszty mieszkania to jasne barwy, przede wszystkim rozbielony turkus, pudrowy róż i ponadczasowa biel. Powstał wygodny i przytulny salon.

Pastelowy salon inspiracje: jakie meble pojawiły się w salonie?

Aby aranżacja salonu w kolorach pastelowych nie była zbyt słodka dobrze wybrano pozostałe elementy wyposażenia. Na podłodze w salonie pojawiły się drewniane deski w kolorze dębu bielonego. Rozwiązanie to nie wymaga cyklinowania i lakierowania, co sprawia, że jest niezwykle praktyczne. Salon połączony z kuchnią został oddzielony za pomocą ciemnego stołu. Jego fasywna forma została złagodzona dzięki lekkim krzesłom. Każde z nich różni się wyglądem. Niektóre krzesła w salonie pochodzą ze sklepów z markowym dizajnem, a niektóre zostały kupione za niewielką cenę na targu staroci, a następnie odnowione. Nad stołem pojawiła się lampa marki Muuto, model Under the Bell. Najważniejszym meblem w salonie jest stolik kawowy. Jest to dzieło polskiego projektanta Mariusza Małeckiego. Właściciele mieszkania docenili podwójny charakter stolika, traktując go jako metaforę połączenia dwóch wizji wnętrzarskich w jednym domu. W salonie pojawiła się również miękka sofa i kolorowe fotele oraz obrazy autorstwa Bartka Kiełbowicza. Jak oceniacie pastelową aranżację salonu?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE