5 trików na powiększenie małego wnętrza. KOSZTORYS remontu

2015-11-17 17:00

Małe wnętrza możemy powiększyć w prosty i niedrogi sposób. Malowanie ścian, wymiana podłogi czy zabudowa wnęk to dobry pretekst do optycznego powiększenia wnętrz. Poznaj triki remontowe, dzieki którym twoje mieszkanie wyładnieje i stanie się bardziej przestronne.

Małe wnętrza powiększymy niewielkim kosztem i nakładem pracy. Czasami wystarczy dobranie jasnych kolorów, zlikwidowanie wnęk i uskoków, czy też wybranie tapety, która powiększy małe wnętrze optycznie.

Zobacz też: zdjęcia małych mieszkań GALERIA >>>

Zobacz w galerii zdjęć podpowiedzi, jak sprytnie powiększyć małe mieszkanie.

Jak powiększyć małe wnętrza: ściany w ruch!

Jeśli planujesz większy remont małego mieszkania, możesz wziąć pod uwagę wyburzenie nadproża, poszerzenie otworu drzwiowego czy całkowite usunięcie ściany między dwoma pomieszczeniami. Małe wnętrza będą się wydawać większe i jaśniejsze.

Wyrównaj, a wnętrze wyda się większe

Tak zaplanuj małe mieszkanie, by było w nim jak najwięcej linii prostych i gładkich powierzchni (wystające elementy, wnęki, uskoki wprowadzają chaos do aranżacji). Pomyśl o wypełnieniu wnęk szafkami lub półkami, o wyrównaniu uskoków. Zamiast szafy wolnostojącej wybierz tę do zabudowy. W małym wnętrzu postaw na fronty meblowe z mało widocznymi uchwytami. Zamontuj drzwi przesuwne ze skrzydłem (albo dwoma) chowanym w ścianie.

Małe wnętrza: niech się łączą

Gdy zatrzesz granice między pokojami – zastosujesz identyczną lub bardzo podobną posadzkę, kolorystykę, czy pociągniesz tę samą zabudowę, np. z holu do salonu, mieszkanie nieco „urośnie”.

Biel idealna do małych wnętrz

Jasne ściany oraz podłoga są idealne do małych wnętrz, powiększają je optycznie. Jeśli chcesz je dodatkowo rozświetlić, zastanów się nad posadzką z żywicy epoksydowej lub okładziną ścienną z połyskującej płyty MDF, szkła, lustra (najlepiej zaplanować je w ciemnym zakątku pokoju; dobrze by odbij ały ładny widok).

Powiększenie małego wnętrza: KOSZTORYS

Orientacyjne ceny usług remontowych*
ŚCIANY:
montaż płyty gipsowej na klej 20 zł/m²
wykonanie gładzi gipsowej od 15 zł/m²
malowanie 2-krotne farbą emulsyjną na biało 6 zł/m²
malowanie 2-krotne farbą emulsyjną – kolor 8 zł/m²
układanie gresu, fugowanie od 50 zł/m²
wklejenie lustra od 70 zł/m²
tapetowanie 15–20 zł/m²
PODŁOGI:
wylewka samopoziomująca do 5 cm grubości 20 zł/m²
wylewka cementowa od 30 zł/m²
układanie paneli podłogowych 20 zł/m²
* na podstawie: budwaw.pl (Warszawa i okolice)

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022