Salon: jedna kanapa, cztery aranżacje salonu

2010-05-18 2:00 Magda Kazimierczuk

Znudziła ci się aranżacja salonu? Nie trzeba wiele, aby zupełnie odmienić projekt wnętrza. Nie musisz wcale pozbywac się z salonu kanapy czy sofy. Pokazujemy jedną kanapę w czterech odsłonach. Z pomocą tkanin, tapet, poduszek i dodatków stworzyliśmy aranżacje salonu w stylu skandynawskim, amerykańskim, francuskim i orientalnym. Zobacz jak odmienić swój salon bez dużych wydatków. Aranżacje salonu w różnych stylach.

Pierwsze zdjęcie przedstawia salon, który poszedł pod nasz warsztat. Początkowa aranżacja salonu opierała się na zupełnym minimalizmie: kanapa/ sofa, zasłona, poduszki i lampy. Teraz zaprezentujemy jak ta sama kanapa wygląda w czterech różnych odsłonach - aranżacja salonu pod styl francuski, skandynawski, orientalny, amerykański przy użyciu tkanin, tapet, poduszek i dodatków.

Aranżacja salonu w stylu francuskim

W aranżacji salonu w stylu francuskim nasza kanapa przeistacza się w szezlong. To nieodłączny mebel wskazujący na paryski romantyzm. Miejsce do poleżenia, poczytania. Kanapa to już nie zwykła sofa. A to za sprawą jedwabiu: błyszczącego, wyszywanego w kwiaty i motyle. Skowronki na tapetach. Twój zwykły salon i zwykła kanapa to teraz okazy francuskiej elegancji. Vive la France!

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim stwarza idealną przestrzeń do wypoczynku. Naturalne drewno z widocznym usłojeniem, lśniące, lakierowane powierzchnie mebli. Biel, écru, brąz - salon uspokaja. Bezpretensjonalny szyk Skandynawii - skromność ponad wszystko. Z kolei nasza sofa to tym razem jedyny luksus - przykyta została futrem z foki. Sztucznym, oczywiście. Kanapa zwraca na siebie uwagę w spokojnej aranżacji salonu skandynawskiego.

Aranżacja salonu w stylu orientalnym

Styl orientalny stał się ostatnio bardzo modny przy dekoracji wnetrz. Nasza aranżacja salonu opiera się na stonowanych barwach bambusa i trawy cytrynowej. Tu podasz zieloną herbatę. Orientalna kanapa charakteryzuje się prostotą. Dlatego w aranżacji salonu na styl orientalny nie zamierzaliśmy bardzo zmieniać naszej sofy. Skupilismy się za to na dodatkach: ażurowe detale są jak chińskie pagody, pojedyncza gałązka w wazonie-kuli pachnie jaśminem. Ład w salonie pomoże osiągnąć stan harmonii zen.

Aranżacja salonu w stylu amerykańskim

Amerykańska aranżacja salonu i nasza kanapa muszą mieć w sobie duzo luzu. Sofa spontanicznie zaaranżowana została z narzuty i poduszek. Nasz salon to teraz połączenie klimatu domku country i stylu vintage. Mocne kolory z flagi amerykańskiej: granat, czerwień i biel. Salon cały jest w dodatkach z wikliny i korka.  Dużo dzianiny, stalowe lampy. I wszędzie motyw gwiazdy.

Która aranżacja salonu podoba ci się najbardziej?