Salon: jedna kanapa, cztery aranżacje salonu

2010-05-18 2:00

Znudziła ci się aranżacja salonu? Nie trzeba wiele, aby zupełnie odmienić projekt wnętrza. Nie musisz wcale pozbywac się z salonu kanapy czy sofy. Pokazujemy jedną kanapę w czterech odsłonach. Z pomocą tkanin, tapet, poduszek i dodatków stworzyliśmy aranżacje salonu w stylu skandynawskim, amerykańskim, francuskim i orientalnym. Zobacz jak odmienić swój salon bez dużych wydatków. Aranżacje salonu w różnych stylach.

Pierwsze zdjęcie przedstawia salon, który poszedł pod nasz warsztat. Początkowa aranżacja salonu opierała się na zupełnym minimalizmie: kanapa/ sofa, zasłona, poduszki i lampy. Teraz zaprezentujemy jak ta sama kanapa wygląda w czterech różnych odsłonach - aranżacja salonu pod styl francuski, skandynawski, orientalny, amerykański przy użyciu tkanin, tapet, poduszek i dodatków.

Aranżacja salonu w stylu francuskim

W aranżacji salonu w stylu francuskim nasza kanapa przeistacza się w szezlong. To nieodłączny mebel wskazujący na paryski romantyzm. Miejsce do poleżenia, poczytania. Kanapa to już nie zwykła sofa. A to za sprawą jedwabiu: błyszczącego, wyszywanego w kwiaty i motyle. Skowronki na tapetach. Twój zwykły salon i zwykła kanapa to teraz okazy francuskiej elegancji. Vive la France!

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim stwarza idealną przestrzeń do wypoczynku. Naturalne drewno z widocznym usłojeniem, lśniące, lakierowane powierzchnie mebli. Biel, écru, brąz - salon uspokaja. Bezpretensjonalny szyk Skandynawii - skromność ponad wszystko. Z kolei nasza sofa to tym razem jedyny luksus - przykyta została futrem z foki. Sztucznym, oczywiście. Kanapa zwraca na siebie uwagę w spokojnej aranżacji salonu skandynawskiego.

Aranżacja salonu w stylu orientalnym

Styl orientalny stał się ostatnio bardzo modny przy dekoracji wnetrz. Nasza aranżacja salonu opiera się na stonowanych barwach bambusa i trawy cytrynowej. Tu podasz zieloną herbatę. Orientalna kanapa charakteryzuje się prostotą. Dlatego w aranżacji salonu na styl orientalny nie zamierzaliśmy bardzo zmieniać naszej sofy. Skupilismy się za to na dodatkach: ażurowe detale są jak chińskie pagody, pojedyncza gałązka w wazonie-kuli pachnie jaśminem. Ład w salonie pomoże osiągnąć stan harmonii zen.

Aranżacja salonu w stylu amerykańskim

Amerykańska aranżacja salonu i nasza kanapa muszą mieć w sobie duzo luzu. Sofa spontanicznie zaaranżowana została z narzuty i poduszek. Nasz salon to teraz połączenie klimatu domku country i stylu vintage. Mocne kolory z flagi amerykańskiej: granat, czerwień i biel. Salon cały jest w dodatkach z wikliny i korka.  Dużo dzianiny, stalowe lampy. I wszędzie motyw gwiazdy.

Która aranżacja salonu podoba ci się najbardziej?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022