Projekt kawalerki: minimalizm zawsze w cenie!

2016-05-05 11:52

Aranżacja wnętrza kawalerki jest zazwyczaj sporym wyzwaniem. Zwłaszcza jeśl, tak jak ta tutaj, kawalerka ma tylko 25 m². Na tak niewielkiej powierzchni musimy znaleźć miejsce dla wszystkich funkcji. Prezentujemy inspirujący projekt kawalerki prosto ze STUDIO POTORSKA!

Najprostszą receptą na udaną aranżację kawalerki jest koncepcja wnętrza jasnego i otwartego, urządzona przy pomocy mebli wielofunkcyjnych. Czyli salon, sypialnia, kuchnia z jadalnią, garderoba i gabinet muszą zgodnie dzielić tą samą przestrzeń. Na szczęście, taka sytuacja to nic nowego, kawalerki były są i będą! A dzięki dobrym pomysłom i meblom wielofunkcyjnym każdą powierzchnię, nawet najmniejszej kawalerki, da się wygodnie zaprojektować!

Aranżacja kawalerki: wygoda i materiały

Projektując kawalerkę nie możemy też zapomnieć o kolorach neutralnych, dobrym projekcie oświetlenia i lustrach. Wielofunkcyjne meble najczęściej wykorzystywane w kawalerkach to sofa z funkcją spania i stół pełniący w razie potrzeby funkcje biurka (lub odwrotnie).

Zobacz też: kiedy projektujemy oświetlenie do nowego mieszkania?

W małym mieszkaniu niezbędne są jak najbardziej pojemne szafy, nie tylko do przechowywania ubrań, lecz także codziennych drobiazgów – dzięki nim unikamy rozgardiaszu powodującego, że wnętrze kawalerki wydaje się jeszcze mniejsze.

Projekt kawalerki: no co zwracamy uwagę projektując kawalerkę?

Dzięki przemyślanemu rozplanowaniu 25-metrowej powierzchni, w kawalerce zmieścił się wygodny aneks kuchenny i duża, wbudowana szafa. Lustrzane fronty szafy mają tę cenną zaletę, że nie dość że szafa staje się niewidoczna, zwierciadlane tafle optycznie powiększają wnętrze. Dzięki pojemnej szafie, zlicowanej głębokością z szafkami kuchennymi, w kawalerce pojawiło się niewiele mebli. Za to znalazło się miejsce na niewielki okrągły stół jadalniany i płytkie biurko – konsolę. W całej kawalerce możemy zauważyć właściwie tylko trze kolory: kolor biały (meble, ściany, aneks kuchenny), kolor szary (posadzka w przedpokoju i w kuchni, sofa, blat kuchenny i ściana w kuchni) oraz  jasne drewno na podłodze i w detalach wykończeniowych. Dzięki takiej dyscyplinie kolorystycznej projekt kawalerki jest spójny, jasny i przejrzysty. Jak zwykle w projektach STUDIO POTORSKA detal ma znaczenie.

Zobacz też: kolory neutralne w aranżacji wnętrz

Warto zwrócić uwagę na niepozorną opaskę z jasnego drewna wokół biurka pod oknem. Prawda, że diabeł tkwi w szczególe? Niby nic, a tu gdzie nie ma zasłon – opaski zmniejszają wnętrze optycznie. Taki detal sprawia, że wnętrze jest przemyślane, dopracowane i wykończone.

Galerie zdjęć: inne realizacje pracowni Studio POTORSKA

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022