Musisz to mieć! Poznaj najgorętsze trendy wnętrzarskie 2024. Co będzie modne w tym sezonie?

2024-01-06 11:32

Jakie trendy wnętrzarskie zdominują 2024 rok? W nowoczesnych wnętrzach królować będą ciepłe barwy, obłe formy oraz wystrój rodem z luksusowych hoteli. W nadchodzącym sezonie na topie pozostaną minimalizm i styl japandi. Nie zabraknie również ciekawych aranżacji, uzupełnianych wyszukanymi dodatkami – chociażby w duchu vintage – bez wysokiego połysku i banalności. Sprawdź, jakie jeszcze nowości w świecie designu przyniosą najbliższe miesiące.

Spis treści

 1. Co będzie modne w 2024 roku?
 2. Zastrzyk kolorów lub stonowane barwy
 3. Quiet luxury w hotelowym wydaniu
 4. Obłe kształty modne w 2024 roku
 5. Kuchnia modna w 2024 roku
 6. Dodatki, które dopełnią wnętrze
 7. Blisko natury

Co będzie modne w 2024 roku?

Nowy rok to idealny czas na zmiany. Z nadejściem kolejnego sezonu pojawiają się liczne inspiracje na metamorfozę przestrzeni. O najciekawszych kierunkach wnętrzarskich na przyszły rok mówi Anastasiia Kudashova, główna projektantka belgijskiej firmy Quick–Step, producenta luksusowych podłóg winylowych i laminowanych.

Zastrzyk kolorów lub stonowane barwy

W nowym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie. Wciąż na topie będą złamane biele, beże i cieliste pastele. Styl japandi oraz minimalizm w ciepłym wydaniu rozgoszczą się na dobre.

Istotne jest, aby nie tylko pomalować ściany danym kolorem, ale też wkomponować jego różne tonacje do innych elementów przestrzeni, tworząc wielowymiarowy efekt.

Dla siebie znajdą też miłośnicy intensywnych barw. Pojawią się retro kolory takie jak:

 • musztardowa żółć,
 • zgaszony niebieski
 • i delikatna pomarańcz.

To z pewnością zasługa rosnącej popularności trendów jak color blocking czy dopamine decor, które opierają się na niestandardowym łączeniu kolorów.

Quiet luxury w hotelowym wydaniu

Aranżacje inspirowane hotelowymi przestrzeniami wpisują się w trend quiet luxury – koncepcji subtelnego luksusu, kładącej nacisk na jakość i oryginalność w postaci antyków czy drewnianych, designerskich mebli. Tendencję możemy dostrzec w łazienkach, które przybierają postać salonów kąpielowych rodem ze SPA.

Na podłogach zagoszczą ceramiczne posadzki w stonowanych barwach lub winylowe panele o wyglądzie naturalnego kamienia. Na nich natomiast staną wolnostojące wanny i ręcznie rzeźbione lub malowane umywalki z bateriami w kolorze szczotkowanego złota. Całość dopełni wyszukane oświetlenie i dodatki, często w stylu vintage, znalezione w antykwariacie lub na pchlim targu.

Obłe kształty modne w 2024 roku

Zaokrąglone kształty mebli mogliśmy spotkać już w 2023 roku. Okazuje się, że moda na obłości nie dotyczy tylko mebli takich jak: sofy, fotele czy stoły. W 2024 roku dostrzeżemy ją w kuchennych wyspach, zagłówkach łóżek oraz oświetleniu, lustrach i innych dodatkach.

Skąd moda na obłe kształty? Ten nurt designu sprzyja tworzeniu atmosfery przytulności oraz nadaje poczucie harmonii w wystroju. Chętnie wykorzystuwane w projektowaniu przestrzeni będą również łagodne i zaokrąglone linie. Zobaczymy je w postaci łuków czy nietypowych układów pomieszczeń, co oznacza przełamanie prostokątnych i kanciastych form, na rzecz bardziej organicznych kształtów.

Trendy wnętrzarskie 2024. Zobacz, co będzie na topie
Autor: Quick-Step

Kuchnia modna w 2024 roku

W modnych kuchniach zobaczymy pastelowe lub białe fronty z wyrazistą teksturą albo ryflowaniem, wielofunkcyjne zlewy (nawet w niewielkich metrażach) i matowe baterie.

Od czego się odchodzi? Na pewno od układów w literę „L” lub „U”, na rzecz tworzenia zabudowy na jednej ścianie i przemyślanym gospodarowaniu przestrzenią. W tym pomieszczeniu dobrze sprawdzą się panele winylowe imitujące drewno, które dodadzą wnętrzu przytulności i będą uniwersalną oraz trwałą bazą do zmian aranżacji w przyszłości.

Warto pamiętać, że trendy zmieniają się co roku, kuchenne szafki można przemalować, jednak podłoga wymieniana jest z reguły raz na kilkanaście lat.

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze kuchnie. Zobacz, jakie style wnętrzarskie będą modne w 2024 roku

Dodatki, które dopełnią wnętrze

Eklektyczne łączenie antyków, dodatków vintage, ręcznie wykonanych przedmiotów oraz nowoczesnych akcentów, stanie się kluczem do stworzenia unikalnych, inspirujących przestrzeni. Wśród propozycji nie zabraknie:

 • ozdobnych figurek,
 • stolików z historią,
 • haftowanych poduszek
 • czy plecionych koszy, które wniosą do domu ciepło i autentyczność.

Absolutny must-have to także kamionkowe misy, meble obszyte kolorowym boucle czy minimalistyczne lampy o prostej formie. Zestawienie tych elementów z wcześniej wspomnianymi antykami i ręcznie wykonanymi dodatkami stworzy fascynujący kontrast.

Blisko natury

Już w 2023 roku mogliśmy spotkać wnętrza pełne naturalnych materiałów takich jakL

 • len,
 • drewno
 • czy kamień,
 • a także te doskonale je imitujące, ale powstałe w zrównoważony sposób, chroniący bogactwo natury.

Świetną proekologiczną alternatywą są chociażby panele laminowane - ich rdzeń stworzono z drewna z odzysku - oraz meble i dodatki z drugiej ręki, które doskonale zastąpią te produkowane masowo. Na znaczeniu zyska więc nie tylko unikatowość i wyjątkowość elementów, ale i ich pochodzenie.

Źródło: informacja prasowa Quick-Step

ZOBACZ: Fenomenalne style wnętrzarskie. Co będzie na topie w 2024 roku? Zobacz, jak urządzić mieszkanie na lata