TRENDY 2017 według magazynu M jak mieszkanie

Kolor różowy, bordo, złoto i drewno, kamień... Zobacz, co jeszcze znalazło się w przeglądzie TRENDÓW 2017 miesięcznika M jak mieszkanie. Prezentujemy inspirujacą galerię rozwiązań wybranych przez redaktor naczelną Agnieszkę Gruszczyńską-Hyc.

Trendy 2017: kolor różowy
Trendy 2017: kolor różowy
Trendy 2017: złoto i drewno
Trendy 2017: złoto i drewno
Trendy 2017: złoto i drewno

Mamy coś dla smakoszy: szlachetne materiały, nowe kolory i zestawienia. Bez ostentacji pojawiają się łagodne odcienie różu obok zieleni i granatowego. Kamień i złoto na co dzień. Drobiazg albo złocista poświata wystarczą. Szukamy małych zachwytów, sami wybieramy tempo zmian.

Trendy 2017: Kolor różowy

Polubiliśmy pastelowe kolory w domu, teraz przesuwamy uwagę w stronę bardziej poważnych odcieni. To różnica zaledwie kilku tonów, ale dzięki temu wnętrza nabierają klasy i nie znudzą się przez dłuższy czas. Coraz częściej myślimy całościowo. Liczy się nie tylko mebel, ale i jego otoczenie.


 Różowa sofa

Fot. materiały prasowe

Sofa dwuosobowa Thea marki Sofa Company, 2399 zł, pl.sofacompany.com.

Kolor różowy ma wiele subtelnych tonacji, które występują w naturze, na przykład angielska róża czy odcień zachodu słońca. Róż był jednym z ulubionych kolorów Christiana Diora (stosował go nawet na ścianach, twierdząc, że jest idealnym tłem dla skóry). Sposoby na wykorzystanie tej barwy w aranżacji wnętrza podpowiadają filmy „Maria Antonina” Sofii Coppoli lub „Grand Budapest Hotel”. Z pewnością nie należy się bać stosowania pudrowego różu we wnętrzu jako akcentu kolorystycznego. W salonie sprawdzi się jako wykończenie welurowego fotela, dywan, poduszki, kotary, ceramika. Ten przemawiający do zmysłów delikatny, ciepły i przyjazny kolor może pojawić się również na ścianie w sypialni - mówią arch. Dorota Kuć i arch. Karina Snuszka z pracowni Mood Works, moodworks.pl

Trendy 2017: złoto i drewno

Nowy kontekst zmienia charakter tradycyjnych materiałów. Złoto zdobi nowoczesne kształty. Doskonale się czuje w sąsiedztwie surowego drewna. Ciemnego drewna. Ciemne kolory drewna wracają do wnętrz!


 Trendy 2017: złoto i drewno

Fot. materiały prasowe

Ciemne kolory drewna wracają do wnętrz! A wraz z nimi złote detale, tak jak tutaj – dekoracyjne listwy na ścianie za komodą Clinkers marki Bolia, tila.pl

Do poszukiwania harmonii pomiędzy złotem, brązem a odpowiednią fakturą drewna zachęciły mnie złociste akcenty obecne na wybiegach całego świata. Ich połączenia z odcieniami brązu. Projektując nasze złoto-brązowe laminaty, szukaliśmy drewna o idealnym rysunku słojów. Dlaczego?  Ponieważ to one miały posłużyć do stworzenia efektu złotych akcentów. Najmniejsze detale usłojenia nanoszone są ręcznie przez specjalistów. By doskonale dopasować odcienie, na drewno nałożyliśmy kilka rodzajów złotych lakierów. Kiedy już znaleźliśmy idealną barwę, do dalszych prac włączyliśmy laboratorium Quick-Step. Złoto musi błyszczeć. Dlatego wzbogaciliśmy lakier błyszczącymi drobinkami, ale w taki sposób, żeby efekt, choć świetnie widoczny, nie okazał się przytłaczający - mówi Oke Nollet, dyrektor ds. projektowania marki Quick -Step

Trendy 2017: epoka kamienia

Do niedawna chłodne marmury lub ich imitacja, teraz kamieni jest coraz więcej – zielone, brązowe, wszystkie z wyraźnymi żyłkami. Są bardzo dekoracyjne, ale na dużych powierzchniach mogą przytłaczać. Podoba nam się zestawianie ich z codziennymi, niewyszukanymi elementami wyposażenia, to przełamuje powagę.


 Kamień w aranżacji sypialni

Fot. materiały prasowe

Aranżacja sypialni firmy Broste Copenhagen

Moda na naturalny kamień wraca do wnętrz. Inspiruje nas kamień na ścianach i podłogach, w łazienkach i salonach. Pojawia się również na okładzinach mebli, w dodatkach. W nowej kolekcji Gessi Equilibrio, zaprojektowanej przez Giuseppe Maurizio Scutellà, udało się zachować idealne proporcje między tym, co stworzyła natura, a możliwościami technologicznymi wiodącego włoskiego producenta. Gessi nawiązuje do formy otoczaków, powstają kompozycje inspirowane naturą, zamienione w niezwykłą serię armatury łazienkowej. Intrygująca bateria z kolekcji Equilibrio marki Gessi to hołd złożony przez projektanta, Giuseppe Maurizio Scutellà naturze. Dwie gładkie formy przypominają leżące na sobie kamienie, ale kryją zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Trendy 2017: barwa wina

Jeśli lubisz kolory pełne temperamentu, bordo powinien Cię zainteresować. Ten odcień czerwieni wygląda naturalnie, jest głęboki, ale nie krzykliwy. Nowością jest zestawianie go z kolorami z tej samej tonacji – od różowego, po fiolety.

 Kolor bordowy

Fot. materiały prasowe

Kolekcja Tikkurila Color Now, złożona z 42 kolorów wybranych w oparciu o najnowsze trendy. Na ścianach kolor M423 Pomegranate, na zagłówku zestawiony z odcieniami M425 Beetroot i H417 Mezeron, tikkurila.pl

cover
M jak Mieszkanie

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY