Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' - Weigela florida 'Nana Purpurea'

2022-06-27 16:51

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' jest krzewem liściastym dorastającym do 1 m wysokości. Jej cechą charakterystyczną są liście o brązowo-czerwonej barwie.

Spis treści

  1. Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' uprawa
  2. Krzewuszka przycinanie

Ta odmiana krzewuszki cudownej kwitnie obficie na przełomie czerwca i lipca. Później kwiaty pojawiają się okresowo, już mniej licznie, do końca lata. Kwiaty są ciemnoróżowe, dzwonkowatego kształtu, jaśniejsze w środku, z żółtą plamką.

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' uprawa

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' nie jest kłopotliwa w uprawie. Wymaga jedynie gleby dostatecznie wilgotnej i słonecznego miejsca – w pełnym słońcu liście mają najintensywniejsze wybarwienie.

Krzewuszka przycinanie

Po przekwitnięciu można pędy krzewuszki przyciąć, ponieważ krzewuszka kwitnie na pędach jednorocznych. Zalecane jest także silne skracanie lub wycinanie pędów starych i słabo kwitnących. Młode rośliny przemarzają w wyjątkowo mroźne zimy.

Krzewuszka nadaje się do sadzenia pojedynczo i w grupach, w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych. Nadaje się także na żywopłoty.

Poznaj inne krzewuszki:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 1 m
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia VI - VII
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa kwiatów różowa
Barwa liści/igieł czerwona
Pokrój krzaczasty
Pokrój nieregularny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE