Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - Weigela florida 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK)

2022-04-01 14:06

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) to odmiana otrzymana w Holandii przed rokiem 2004, przez B. Verhoef'a. Do handlu wprowadzona w 2006 roku, przez firmę Valkplant.

Spis treści

  1. Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - opis
  2. Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - uprawa i pielęgnacja
  3. Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - zastosowanie

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - opis

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) jest wolno rosnącym krzewem liściastym, o kępiastym, zwartym pokroju, dorastającym do około 60 cm wysokości.

Liście odmiany 'Verweig 3' mają purpurową barwę, są sezonowe i opadają na zimę. Roślina kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca, obsypując się pojedynczymi, dzwonkowatymi, czerwonoróżowymi kwiatami. Później kwiaty pojawiają się okresowo, już mniej licznie, do końca lata.

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - uprawa i pielęgnacja

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o lekko zasadowym odczynie oraz słonecznego stanowiska – w pełnym słońcu liście mają najintensywniejsze wybarwienie, a kwiaty rozwijają się najobficiej. Roślina o dość dobrej mrozoodporności, choć w wyjątkowo mroźne zimy młode rośliny mogą przemarzać, dobrze więc zabezpieczyć je odpowiednio przed zimnem (np. poprzez okrycie stroiszem). 

Po przekwitnięciu można pędy przyciąć, ponieważ krzewuszka kwitnie na pędach jednorocznych. Zalecane jest także silne skracanie lub wycinanie pędów starych i słabo kwitnących.

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) - zastosowanie

Krzewuszka cudowna 'Verweig 3' PBR (MINOR BLACK) nadaje się doskonale do sadzenia w różnych założeniach ogrodowych, pojedynczo i w grupach, w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych. Nadaje się także na żywopłoty.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 60 cm
Termin kwitnienia V - VI
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Barwa liści/igieł czerwona
Pokrój kępiasty
Pokrój zwarty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE