Trendy 2022: kolor zielony. Poznaj różne odcienie zielonego
Już od jakiegoś czasu kolor zielony próbuje zadomowić się w naszych wnętrzach. W 2022 roku w końcu mu się to uda - i to w najlepszym stylu! Zobacz, na jakie odcienie zielonego warto zwrócić uwagę w 2022 roku i z czym je połączyć! Przedstawiamy kolorystyczne trendy 2022!
Autor: mat. pras. DFS Furniture
Zieleń morska, szmaragd, a może Greenery? W tym wnętrzu ciekawie zestawiono różne modne odcienie
Spis treści
- Trendy 2022: kolor zielony
- Poznaj najmodniejsze odcienie zieleni
- Odcienie zieleni – farby idealne dla wnętrza
- Zieleń: odcienie. Gdzie będą pasować i z czym je zestawiać?
- Zielone dodatki, które warto zastosować w każdym wnętrzu
- Zobacz najpiękniejsze wnętrza w zieleni:
Trendy 2022: kolor zielony
Moda na styl eko i wnętrza w stylu "urban jungle" trwa w najlepsze. W 2022 roku trend na naturalne materiały, rośliny i florystyczne motywy nabierze rozpędu. Oprócz materiałów takich jak drewno, wiklina, juta, bawełna czy len projektanci wnętrz będą stawiać na kolory kojarzące się z naturą, szczególnie zieleń, która daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych!
Warto więc bliżej przyjrzeć się zieleni i poznać odcienie tego koloru, które pojawią się w modnych aranżacjach w 2022 roku! Odcienie zielonego to wybór aż osiemnastu kolorów, pośród których na pewno znajdziemy coś dla siebie.
Poznaj najmodniejsze odcienie zieleni
Zielony – podstawowy kolor malarski.
Zieleń jaskrawa – wyrazisty kolor, przypominający barwę młodych liści.
Trawiasty – jak sama nazwa wskazuje, to soczysta, intensywna zieleń, idealna na wiosnę.
Miętowy – bledszy odcień zieleni, wpadający w chłodniejszy ton, z subtelną domieszką niebieskiego.
Pistacjowy – jasny i żywy odcień zieleni przypisany orzeszkom pistacjowym.
Seledynowy – delikatny i jasny odcień z domieszką szarości.
Patynowy – jasna zieleń z odcieniem niebieskiego.
Szmaragdowy – zieleń połączona z odcieniem morskim.
Malachitowy – ciemny, intensywny odcień zieleni z delikatną domieszką niebieskiego. Nazwa pochodzi od malachitu, minerału i kamienia ozdobnego. Kolor ten często mylony jest ze szmaragdowym.
Zieleń butelkowa – nieco chłodniejsza od malachitowego, nie widać też w niej zbytnio domieszki niebieskiego.
Zieleń wiosenna – bardzo jasna zieleń, mocno wypadająca w żółć.
Limonkowy – połączenie jaskrawozielonego z żółtym.
Zieleń Veronese – ciemna zieleń zbliżona do szmaragdu i odcienia malachitowego. Nazwa pochodzi od XVI-wiecznego włoskiego malarza Paolo Veronese, który często wykorzystywał taką zieleń w swoich obrazach.
Zieleń morska – połączenie niebieskiego i zieleni.
Morski – niebieskozielony z odcieniem turkusu.
Oliwkowy – zielony z żółtym i jak sama nazwa wskazuje, przypisywany oliwkom.
Zieleń zgniła – żółtozielony, dosyć ciemny.
Khaki – przypomina odcień oliwkowy, ale bardziej wpada w brąz.
Odcienie zieleni – farby idealne dla wnętrza
Producenci farb posiłkują się oczywiście podstawowymi odcieniami zieleni, ale ich fantazja jest o wiele bujniejsza. Tym samym każda firma stara się wprowadzić swoje własne, nietuzinkowe nazewnictwo. Farby odcienie zieleni to na przykład zielony trzcinowy, zielony majowy lub zielony groszkowy. Nie brakuje również bardziej poetyckich określeń: zielone wzgórze, zieleń Amazonii, miętowy drops. Jak widać, odcienie zielonego to ogromne pole do popisu.
Zieleń: odcienie. Gdzie będą pasować i z czym je zestawiać?
Zieleń nie jest najłatwiejszym kolorem, jeżeli chodzi o aranżacje wnętrz. Bez względu na to, czy jest soczysta, czy zgaszona, przyciąga wzrok oraz lubi dominować. Za dnia różne odcienie zieleni ochładzają wnętrze, sprawiają, że jest świeże i nowoczesne. Jeżeli jednak przesadzimy z ilością zielonego, może stać się mało przytulne.
Właśnie dlatego dobrze jest łączyć odcienie zieleni z innymi kolorami lub wybrać wnętrze, w którym będzie ona prezentować się najkorzystniej. Przykładowo sypialnia, w której postawimy na bardzo mocne, ciemne odcienie malachitowego, zamieni się w zmysłowe, kojące wnętrze, idealne do odpoczynku. Zieleń w kuchni również zawsze się sprawdzi, zwłaszcza że świetnie koresponduje z modną szarościami czy bielą (często wykorzystywaną w tym pomieszczeniu). Ciemna zieleń, wpadająca niemalże w czerń, będzie fantastycznie komponować się ze złotymi i miedzianymi dodatkami.
Zielone dodatki, które warto zastosować w każdym wnętrzu
Zieleń w aranżacjach mieszkania to nie tylko kolor farby na ścianach, ale również dodatki. Zasłony, obicia, dywan lub „zielona dżungla” (rośliny!) doskonale ożywiają wnętrze. Warto również pomyśleć o zielonych grafikach. Ostanie sezony spopularyzowały modę na plakaty przedstawiające duże zielone liście. Taki akcent dekoracyjny pasuje właściwie do każdego wnętrza ze względu na swoją neutralność.
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
- Modna łazienka 2022 – siła natury i funkcjonalność
- Modna kuchnia 2022 – przegląd trendów wnętrzarskich
- Modna jadalnia 2022. Wielofunkcyjna przestrzeń w nowej odsłonie
- Modny salon 2022. Przestrzeń, w której czujesz się dobrze
- Trendy 2022. Modna sypialnia 2022 – poczuj wewnętrzny spokój
Zobacz najpiękniejsze wnętrza w zieleni:
Autor: Ayuko Studio
Ramy obrazów, wieszaki i łączniki są czarne jak nogi krzeseł i stołu. Grają rolę akcentów ożywiających aranżację i wzmacniają klimat wnętrza.
Autor: materiały prasowe
Zielona zabudowa kuchenna to najbardziej wyrazisty akcent we wnętrzu
Autor: archiwum
Energetyczna szmaragdowa zieleń tapicerowanych mebli przyciąga wzrok. Na ich tle odcinają się poduszki w kolorowe ptaki i rośliny. Szara lamperia to pomysłowe wykończenie ściany, do niedawna postrzegane jako relikt przeszłości, teraz wraca do łask. Projekt wnętrz: DoMilimetraZdjęcia: Beniamin Mirek/ studiolighthouse.pl