Jakie kolory do jasnej podłogi? Wybieramy kolory ścian i mebli

2018-05-08 13:21

Decydujesz się na jasną podłogę? Masz spore pole do popisu – zależnie od stylu wnętrzarskiego i efektu, jaki chcesz uzyskać. Sprawdź, jakie kolory do jasnej podłogi najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

Spis treści

  1. Jaki kolor mebli do jasnej podłogi?
  2. Jakie kolory ścian do jasnej podłogi?
  3. Modna podłoga - jasna czy ciemna? GALERIE ZDJĘĆ

Jaki kolor mebli do jasnej podłogi?

Jasna podłoga we wnętrzu sprawia, że wydaje się ono większe i bardziej przestrzenne. Przy dobieraniu kolorów często stosuje się zasadę, że kolor podłogi powinien być o dwa stopnie jaśniejszy lub ciemniejszy niż meble. Jeśli podłoga ma neutralny kolor, można z nią łączyć meble ciemne. Jasne meble i jasna podłoga połączone z jasnym (białym lub beżowym kolorem ścian) dadzą wrażenie harmonii i dobrze sprawdzą się w aranżacjach wnętrz np. w stylu skandynawskim. Ale warto wówczas zadbać o kolorowe dodatki, które ożywią monochromatyczne wnętrza.

Ciekawym dodatkiem do jasnej podłogi będą białe lub jasne meble – na przykład postarzane, jak w stylu shabby chic. Takie połączenia gwarantują wrażenie delikatności i romantyczności.

Jakie kolory ścian do jasnej podłogi?

Do jasnej podłogi będą pasować niezbyt intensywne i nasycone kolory ścian. Dobór barw na ścianach zależy także od tego, na jakie meble się zdecydujemy. Przy jasnym kolorze podłogi i jasnych meblach możemy pomyśleć o nieco mocniejszym, ciemniejszym kolorze na ścianach, który doda wnętrzu charakteru.

Równie dobrą, a przy tym bezpieczną opcją będą jasne i pastelowe kolory ścian – takie połączenie zapewni efekt lekkości i świeżości. Z jasnym drewnem na podłodze świetnie skomponuje się np. kolor miętowy na ścianie, pudrowy róż czy pastelowy błękit. Podobnymi wskazówkami można się kierować w przypadku białej podłogi. A jeśli jest to kolor jasnoszary? Można iść w stronę minimalizmu i postawić na ciemniejszą szarość na ścianie, a nawet antracyt czy czerń. Takie zestawienia są zresztą na topie w tym sezonie.

..  Jak pomalować pokój na dwa kolory? Poradnik >>>

Modna podłoga - jasna czy ciemna? GALERIE ZDJĘĆ

Podłogę wybieramy na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć, jaki materiał oraz kolor najbardziej nam się podoba. To też wpłynie na decyzje dotyczące innych barw we wnętrzu. Zobacz w naszych galeriach zdjęć różne wcielenia podłóg.

Jaki kolor ścian wybrać do salonu?