Biała podłoga - 15 pomysłów na białe podłogi

2018-05-22 18:27

Biała podłoga święci triumfy, i to nie tylko w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Neutralna i pozornie pozbawiona charakteru biel w przypadku podłogi będzie elementem nadającym ton całości. Biała podłoga optycznie powiększy nawet najmniejsze wnętrze, a minimalistycznej aranżacji dada szyku i wyjątkowego charakteru. Zobaczcie 15 pomysłów na białą podłogę we wnętrzach w różnych stylach.

Spis treści

  1. Biała podłoga a styl wnętrza
  2. Drewniana podłoga w kolorze białym
  3. Białej podłogi ciąg dalszy: płytki, żywica i kamień
  4. Biel we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ

Elegancka, stylowa, ponadczasowa, a przy tym neutralna... mowa oczywiście o białej podłodze, która coraz częściej zdaje się zadamawiać we wnętrzach mieszkań. Choć biała podłoga króluje jako element nierozerwalnie związany ze stylem skandynawskim, z upodobaniem wychodzi ona poza jego ramy i dopełnia wnętrza w dowolnym stylu. Jak to możliwe? Powiedzmy sobie, że biała podłoga ma... dwa oblicza.

Biała podłoga a styl wnętrza

Biała podłoga z jednej strony ujmuje naturalnością i subtelnością. Nieskazitelna biel idealnie wpisze się w aranżację wnętrz w dowolnej stylistyce. Poza tym ma jedną niezaprzeczalną zaletę – powiększy nawet najmniejsze wnętrze, optycznie dodając mu przestronności. Z drugiej jednak strony w minimalistycznej i stylowej aranżacji okaże się elementem, który tylko podkreśli wysublimowany smak i charakter wnętrza. W projektach wnętrz, w których „dużo się dzieje", nada ton całości, wyraźnie łagodząc jej ostateczny wyraz. Ale to właśnie ze względu na pozorną neutralność biała podłoga świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni czy łazience.

Biała podłoga, choć pozornie bardzo neutralna i elastycznie dopasowująca się do aranżacji, nie zawsze będzie tylko jej tłem. W zestawieniu z chłodnymi kolorami będzie elementem aranżacji eleganckiej i minimalistycznej. Jeśli dopełnimy ją natomiast ciepłą kolorystyką, pozwoli nam na wykreowanie wnętrza niezwykle ciepłego i klimatycznego. W otoczeniu zdecydowanych barw biała podłoga będzie stanowiła przede wszystkim tło dla wyposażenia wnętrza, ale jednocześnie wprowadzi do niego równowagę i aranżacyjną harmonię. Z uwagi na to świetnie spisze się także jako element wykończenia wnętrza w stylu eklektycznym. Idealnie wkomponuje się w aranżację wnętrz nowoczesnych i stylowych, ale także tych rustykalnych i przede wszystkim – wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

..  Białe ściany w mieszkaniu – 30 pomysłów na wystrój >>>

Drewniana podłoga w kolorze białym

Jeśli decyzja o białej podłodze we wnętrzu już podjęta, pozostaje wybór materiału. Możliwości mamy naprawdę sporo. Najczęściej i najchętniej stosowane dzisiaj rozwiązania to klasyczna drewniana podłoga malowania na biało. Zalety? Przede wszystkim przytulność i ciepła otoczka dla aranżacji. Decydując się na drewnianą podłogę w kolorze białym, uzyskany klimat rodem ze Skandynawii. Aby uzyskać efekt skandynawskiej podłogi, możemy pomalować większość podłóg, które dostępne są na naszym rynku. Można również kupić gotowe panele podłogowe w kolorze białym.

Jeśli zdecydujemy się pomalować podłogę z desek drewnianych, zacznijmy od zeszlifowania całej powierzchni. Następnie musimy ją odpylić, odtłuścić, a ewentualne ubytki zaszpachlować, tak aby nie było żadnych dziur. Po tych czynnościach następuje czas na malowanie. Zazwyczaj zaleca się położenie dwóch warstw specjalnej farby do połogi. Farbę możemy nakładać pędzlem lub wałkiem.

Warto wiedzieć: fachowcy zalecają, aby farbę nakładać pędzlem wzdłuż słoi drewna, ponieważ wówczas będzie ona miała lepszą przyczepność.

Białej podłogi ciąg dalszy: płytki, żywica i kamień

Drewniana podłoga to dopiero początek! Niezwykle popularne, choć może nieco mniej klimatyczne, są płytki ceramiczne. Bogactwo wzorów i faktur sprawi, że każdy z nas wybierze coś, co idealnie wpisze się w charakter aranżowanego wnętrza.

Do wyboru mamy także podłogi z żywicy epoksydowej, które są charakterystyczne dla wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Posadzki żywiczne wkraczają na salony, ujmując jednolitą i gładką powierzchnią, pozbawioną fug i nieestetycznych połączeń. Wśród żywic możemy rozróżnić takie, które są matowe bądź w połysku. Na rynku dostępne są także żywice, które charakteryzują się oryginalnymi fakturami.

Na koniec do wyboru zostają nam także gładkie płyty z kamienia naturalnego, takiego jak granit czy marmur, w kolorach zbliżonych do barwy białej.

Biel we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ

Kolor biały powiększa optycznie wnętrze, zapewnia więcej światła, a także stanowi uniwersalną bazę aranżacyjną, którą można uzupełniać właściwie wszystkimi kolorami. Możliwości wykorzystania bieli jest mnóstwo - biała podłoga, białe ściany, meble, dodatki, dekoracje. Więcej znajdziesz w naszych galeriach zdjęć!

Kolory ścian - biały
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE