Pastelowe kolory ścian: 20 ładnych inspiracji w modnych barwach

2018-03-07 17:49

Pastelowe kolory ścian są modne w tym sezonie. Rozbielone żółcie, róże czy subtelny niebieski pojawiają się we wszystkich rodzajach wnętrz. Co więcej, kolory pastelowe dodają wnętrzom subtelności i... kobiecości! Warto więc się im bliżej przyjrzeć.

Spis treści

  1. Pastelowe kolory a nurt slow design
  2. Pastelowe kolory ścian w salonie, pokoju dziecięcym, sypialni
  3. Pastele na topie
  4. Pastelowe kolory ścian a jasne meble
  5. Pastelowe kolory ścian a meble drewniane i złote
  6. Kolory pastelowe: zobacz najpiękniejsze aranżacje

Kolor ścian we wnętrzu jest ważnym wyborem. To głównie od niego zależy, jak będziemy postrzegać dane pomieszczenie. Wpływa także na to, czy dobrze czujemy się we wnętrzu. Warto więc rozważnie dobierać kolory ścian i nie podejmować zbyt pochopnie decyzji, aby zaoszczędzić sobie dodatkowej pracy, gdy okaże się, że wybraliśmy niewłaściwą dla nas barwę!

Pastelowe kolory a nurt slow design

Dużą popularnością w urządzaniu wnętrz cieszy się nurt slow design. Ten z kolei wywodzi się z nurtu slow movement, określanego również mianem slow life, czyli życia pozbawionego nieustannego pędu, świadomego, gdzie jednostka potrafi dostrzec swój i innych indywidualizm i czerpać pełnymi garściami z natury. Ze slow design jest podobnie, ważne jest indywidualne podejście do projektu, który ma być dokładnie przemyślany, tworzony bez pośpiechu, w zgodzie z naturą, funkcjonalny.

Z filozofią slow design łączą się także remonty. Warto dobrze przemyśleć, czy to, jak mieszkamy i jakie przedmioty nas otaczają, spełnia nasze oczekiwania. Często nawet drobne zmiany mogą przynieść spektakularny efekt. Jakie? Na przykład zmiana koloru ścian w mieszkaniu na jaśniejsze!

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?

Pastelowe kolory ścian w salonie, pokoju dziecięcym, sypialni

Malowanie ścian to najprostszy i najszybszy sposób na odświeżenie wystroju wnętrza. Pastelowe wnętrza są kobiece, słodkie, subtelne. Pastelowe kolory ścian, tj. rozbielony róż, błękit czy beż, często stosowane są do dekoracji wnętrz urządzonych w stylu retro. Oglądając zdjęcia, łatwo zauważyć, że pastelowe wnętrza wyglądają lekko i nostalgicznie. Takie kolory ścian chętnie wybierane są do pokoju dziecięcego, romantycznej sypialni czy jadalni w stylu angielskim. Ale trzeba wyczucia i zachowania umiaru w aranżacji, by pastelowe wnętrza uchronić przed pretensjonalnością!

Pastele na topie

Już od kilku sezonów w kolorach ścian zaczynają pojawiać się pastele. Pastelowe kolory ścian to delikatne, słabo nasycone barwy. Jasne kolory ścian są dość bezpiecznym wyborem dla wnętrz, ponieważ nie przytłaczają pomieszczenia, a ponadto łatwo je wykorzystać w różnych stylach wnętrzarskich.

Wśród modnych kolorów ścian wyróżniają pastelowe róże, kolor miętowy, blady turkus i subtelna szarość. Prawdziwym hitem jest pudrowy róż, często określany jako "dusty pink".

Odcienie pastelowe mają jeszcze zaletę: optycznie powiększają małe wnętrza. Dlatego doskonale sprawdzą się w małych, wąskich pokojach, którym chcemy dodać przestronności.

Pastelowe kolory ścian a jasne meble

Aranżacja wnętrz w pastelowych kolorach urzeka romantyzmem, subtelnością, światłem. Pastelowe kolory ścian będą się ładnie łączyły z meblami i dodatkami w odcieniach beżu, bieli i szarości. Możemy również wykorzystać w dodatkach mocniejszy odcień bazowego pastelu w kolorze ścian. Takie monochromatycznie połączenie barw będzie bezpiecznym i ładnym wyborem. Warto jednak zadbać także o mocniejsze akcenty w innym kolorze, aby wnętrze nie było zbyt monotonne.

Pastelowe kolory ścian a meble drewniane i złote

Pastelowe kolory mogą pojawiać się jako akcenty w aranżacji wnętrz. Kropla różu czy błękitu potrafi stworzyć fantastyczny wystrój. Są lekko spłowiałe, dlatego dodają wnętrzom "patyny". Pasują więc do aranżacji w stylu vintage. Pastelowe kolory ścian świetnie się komonują ze stylowymi, przecieranymi meblami. By uniknąć efektu przesłodzenia w aranżacji wnętrz, można je łączyć z kolorem białym, szarym, dobrze też wyglądają na tle drewna. Pastelowe odcienie mogą się pojawić jako dekoracja ścian, w dodatkach do wnętrz, na tapetach czy tkaninach we wnętrzu. Warto pokochać pastele we wnętrzach, bo pozytywnie nastrajają do życia!

Kolory pastelowe: zobacz najpiękniejsze aranżacje

Jeśli szukasz inspiracji na urządzenie salonu w kolorach pastelowych, zobacz nasze galerie. Znajdziesz w nich wnętrza w różnych stylach. Wszystkie jednak mają cechę wspólną, czyli pastelowe kolory ścian.

Wybieramy kolory w łazience