Czarne baterie: modna armatura łazienkowa i kuchenna

2019-07-19 7:40

Armatura, która ma świetne walory dekoracyjne? Jak najbardziej! Czarne baterie łazienkowe i kuchenne doskonale spełniają to założenie. Co więcej, mamy do wyboru zarówno baterie nowoczesne, jak i w stylu retro – wannowe, umywalkowe, zlewozmywakowe, a także zestawy prysznicowe.

Barwna armatura – to jest na topie!

Przez wiele lat w wystroju łazienek i kuchni dominowały srebrne baterie, czyli wykonane z metalu odpornego na rdzę. Powoli jednak się to zmienia. Wiele sklepów wprowadziło do swojej oferty baterie w innych kolorach: białe, kremowe, złote, miedziane, brązowe, mosiężne. Oprócz tego mamy do wyboru coraz więcej typów wykończeń. Z połyskiem konkuruje mat, a z nimi dekoracyjne, przestrzenne faktury. Sporo zmienia się także w technologiach wykończeniowych. Malowanie proszkowe, galwanizacja, cynkowanie i chromowanie są ciekawie rozwijane przez poszczególne firmy, które dodają własne ulepszenia. W ten sposób powierzchnie baterii łazienkowych i kuchennych w ciekawych kolorach wyróżniają się znakomitą odpornością na rdzę, uszkodzenia oraz zarysowania. Kolor baterii możemy dobierać do umywalek, wanien czy zlewów albo też postawić na barwę kontrastową.

..  Jak czyścić czarne baterie? Bezpieczne mycie czarnej armatury: domowe sposoby >>

Czarne baterie łazienkowe

Dzięki czarnym bateriom w łazience te zwykle jasne pomieszczenia zyskują wyraziste detale. Mamy do wyboru czarne baterie każdego typu. Coraz większą popularnością cieszą się smukłe baterie stojące, montowane na blacie obok umywalki. Czarne baterie ścienne to zaś najczęściej minimalistyczna forma – ograniczona do niezbędnego minimum. Podobne trendy zauważymy w zakresie baterii wannowych. Jeśli decydujemy się na czarną baterię do umywalki, warto to zrobić też w przypadku wanny albo prysznica. Bez problemu znajdziemy również czarne zestawy, panele prysznicowe i deszczownice. Takie spójne kolorystycznie (koniecznie też stylistycznie!) elementy wyposażenia łazienki zapewnią aranżacji harmonię. Warto dodać do baterii inne czarne detale, np. ramę lustra łazienkowego czy drzwi albo przesłon prysznicowych. Jeśli lubimy wyraziste kontrasty, świetnie sprawdzi się czarna bateria w duecie z białą umywalką i czarnym blatem albo czarną szafką podumywalkową.

..  Umywalka nablatowa – jak wybrać dobrą? >>

Czarne baterie kuchenne

Ciemne kolory w kuchni stanowią aranżacyjny hit od kilku sezonów. Nic zatem dziwnego, że również czarne baterie zlewozmywakowe zyskują popularność. Ważne jednak, by kolor tu i ówdzie powtórzyć. Możemy np. zdecydować się na czarny zlew (np. granitowy) i kolorystycznie dobrać do niego baterię. Inna opcja to nawiązanie do barwy frontów kuchennych. Czarna bateria świetnie prezentuje się też na tle jasnej ściany nad blatem – hitem są np. kafelki cegiełki typu metro. Pamiętajmy też, że mamy do dyspozycji zarówno baterie nowoczesne, jak i te w stylu retro – niekoniecznie dwuuchwytowe, które są mniej wygodne. Na co dzień świetnie sprawdzi się też czarna bateria z wyciąganą wylewką.

.. Modne black & white – porady i inspiracje >>

Modne baterie łazienkowe

Obejrzyj wideo, w którym zobaczysz inne modne rodzaje armatury łazienkowej. Która bateria podoba Ci się najbardziej?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021