Trendy 2016! Kolory roku 2016: Rose Quartz i Serenity w dekoracji wnętrz

2016-02-11 17:39

Kolory roku 2016 według trendotwórczego Instytutu Pantone'a, czyli pudrowy róż Rose Quartz i szarawy błękit Serenity, warto wprowadzić do naszego wnętrza. Pastelowe róże i błękity w dekoracji wnętrz? Zobaczcie nasze propozycje trendów kolorystycznych 2016 w dekoracji wnętrz!

Spis treści

  1. Trendy 2016: pastelowe błękity Serenity
  2. Trendy 2016: róże kwarcowe Rose Quartz

Kolorystyczne trendy 2016 jawią się pastelowo! Instytut Pantone'a postawił bowiem w tym roku na pudrowe pastele lekko zgaszone szarością. Kolory roku 2016, wokół których warto budować modną aranżację wnętrz, to pudrowy róż kwarcowy Rose Quartz i lekko szarawy błękit Serenity. Zobaczcie w jakich miejscach w naszym wnętrzu i w których elementach wyposażenia warto rozważyć te kolory w 2016 roku!

Trendy 2016: pastelowe błękity Serenity

Pastelowe błękity, będące trendem roku 2016, odczarowano z łatki koloru do pokoi dziecięcych. Delikatnie spłowiała i nasycona szarą poświatą wersja błękitu Serenity sprawiła, że klasyczny błękit zaczęliśmy postrzegać mniej "chłopięco", a niemowlęce skojarzenia z kolorem niebieskim zastąpiliśmy pastelowym marzeniem o salonie wypoczynkowym. Szarawy błękit Serenity, jako trend 2016, to świetny sposób na modną odmianę beżowej, brązowej lub szarej sofy. Dekoracyjne poduszki w błękitnym odcieniu Serenity wprowadzą atmosferę relaksu i odprężenia, jednocześnie stanowiąc subtelne odniesienie do nowojorskich dekoracji wnętrz w stylu Manhattan. Kilka błękitnych akcentów uzupełniających "strefę poduszkową", jak błękitny, szklany wazon czy ceramiczna osłonka doniczkowa, "drapowana" w modną harmonijkę origami, to subtelne ale widoczne odniesienia kolorystyczne w aranżacji wnętrza, które jednak podkreślą naszą konsekwencję w stosowaniu modnego Serenity w swoim wnętrzu.

Zobacz: Trendy 2016 dodatki do wnętrz GALERIA ZDJĘĆ >>>

Trendy 2016: róże kwarcowe Rose Quartz

Pastelowy róż w cudownie delikatnym odcieniu kwarcu dymnego, to propozycja do wnętrz, która sprawdzi się równiez na większych formatach niż same tylko dodatki do wnętrz. Dekoracyjne poduszki, klosze do lamp, tapety, wazony czy osłonki na kwiaty w modnym kolorze Rose Quartz będącym trendem 2016 roku to oczywiście celnie dobrane dodatki do wnętrz. Dla odważnych propozycją Rose Quartz we wnętrzu będzie wybrana ściana w pudrowo-różowym odcieniu Rose Quartz, na tle której wyeksponowac możemy retro komodę na toczonych nóżkach z wyeksponowaną galerią zdjęć i grafik z domowej kolekcji, kolekcję winylowych płyt czy ozdobne rośliny w modnych osłonkach na doniczki - oczywiście w odcieniu Serenity bądź Rose Quartz. Zajrzyjcie do naszej galerii i znajdźcie idealny nośnik kolorystycznych trendów 2016 do swojego wnętrza!

Zobacz też: Jak stworzyć unikalną galerię zdjęć w domu >>>