7 TRENDÓW wnętrzarskich, które nie wyjdą z mody w 2015 roku!

2015-01-22 15:27

Trendy wnętrzarskie, podobnie jak moda, bywają kapryśne i krótkotrwałe. Zdarzają się jednak trendy na tyle silne, że przeciwstawiają się przemijaniu w kolejnych sezonach. Poznaj 7 trendów wnętrzarskich, które z pewnością nie przeminą w 2015 roku!

Spis treści

  1. 1.    Jasne wybarwienie drewna
  2. 2.    Wózki barowe
  3. 3.    Mosiądz
  4. 4.    Marmur
  5. 5.    Drewno z odzysku
  6. 6.    Perkal
  7. 7.    Czarne kuchnie

Silne tendencje i trendy wnętrzarskie charakteryzuje fakt nie przemijania po sezonie czy dwóch. Nie znaczy to jednak, że trendy te są stałe i niezmienne. Mimo, iż są dłużej obecne pośród modnych nurtów wnętrzarskich, potrafią ewoluować. Drobne zmiany w kolejnych sezonach obowiązywania trendu - w sposobie jego stosowania, ekspozycji czy miejsc występowania, wprowadzają przyjemne różnicowanie wnętrza i stwarzają niezwykłe pole do zabawy trendami. Dzięki temu urządzając według silnych trendów możemy całymi latami, poprzez delikatne tylko re-aranżacje, cieszyć się modnym i stylowym wnętrzem! Które obecne już trendy nie wyjdą z mody w 2015 roku?

1.    Jasne wybarwienie drewna

Spopularyzowane w minionym roku jasne wybarwienia naturalnego drewna w meblach i dodatkach (w szczególności dębu, olchy i jesionu) czynią aranżację wnętrz jaśniejszymi, większymi i bardziej otwartymi. To właśnie te cechy zaważyły o przejściu trendu jasnego wybarwienia drewna w nowy rok. Jak się zmieni? Jasne wybarwienia drewna początkowo zdominowały strefę kuchni i łazienki. W 2015 roku jasne drewno w czystej postaci (wykończone bezbarwnym olejem bądź zabezpieczone jedynie naturalnymi woskami) wkroczy na salony: proste komody, stoły i regały o masywnej, drewnianej konstrukcji to prawdziwie silny trend w 2015 roku.

2.    Wózki barowe

To był prawdziwy hit minionego roku! Wygodne, metalowe i na kółkach – wózki barowe podbiły przestrzenie kuchenne! W roku 2015 trend na wózki barowe przenosi się również na strefę łazienek, sypialni a nawet pokoi dziennych! Industrialne i multifunkcyjne. Wygodne półki na kółkach, doskonale pakowne, wspaniale sprawdzają się w kuchni do przechowywania suchej żywności (zapasów makaronu, mąki, cukru), jak i cięższych i mniej ustawnych butelek z oliwą czy napojami. W łazience sprawdza się jako podręczna toaletka z niezbędnymi kosmetykami, którą w zależności od potrzeb możemy ulokować w konkretnym miejscu. W sypialni wózki barowe to świetny substytut stolika nocnego i pojemne „przechowadło” lektur do snu, gazet i czasopism, drobnych kosmetyków a nawet szkatułek na biżuterię. W salonie wózki barowe pomieszczą liczne magazyny, rozliczne elementy składowe aktywności rękodzielniczej (wełnę, szydełka, przyrządy do szycia) czy chociażby posłużą jako organizer do pilotów czy alternatywny stolik na kubek z kawą. Tak szerokie spektrum zastosowań wózków barowych i ich niewątpliwie co raz piękniejszy design i kolorystyka sprawiły, że trend ten na dobre wkroczył w 2015 rok.

3.    Mosiądz

Jeszcze kilka lat temu, po silnej fali trendu na mosiądz w latach ’90 XX wieku, mosiądz kojarzony był głównie z kiczowatą kolekcją flakoników i bombonier z popularnych ryneczków. W ubiegłym roku mosiądz powrócił na salony w mocno odświeżonej wersji. Mosiężne wykończenia ramek, oświetlenia czy mebli zyskały nowoczesną i prostą formę (w przeciwieństwie do finezyjnych form z lat ’90). W 2015 roku mosiądz wkradnie się do detali wykończenia wnętrz (mosiężne klamki do drzwi i okien, mosiężne okucia narożne mebli, mosiądz w roli stelaży do stolików kawowych), ale też jako wielkoformatowe okładziny wykończeniowe, np. zabudowy kuchennej!

Jak czyścić mosiądz: domowe sposoby czyszczenia elementów z mosiądzu

4.    Marmur

Moda na marmur we wnętrzach to naturalna konsekwencja fascynacji naturą i naturalnymi materiałami wykończenia wnętrz. W minionym roku marmur delikatnie przemycano w przestrzeni blatów kuchennych czy jako płytki podłogowe w eleganckich łazienkach. W roku 2015 trend na marmur rozrasta się do gigantomanii! Marmur będzie widoczny wszędzie i w dużych ilościach! Jeśli marmurowy blat kuchenny, to "wyciągnięty" na płaszczyznę ściany ponad blatem. Do tego obowiązkowo marmurowe deski do krojenia i kilka drobnych gadżetów kuchennych. Marmur w połączeniu z drewnem to fantastyczny pomysł na modne świeczniki do salonu! Stoliki kawowe z marmurowym blatem na metalowych podstawach to kwintesencja wysublimowanej elegancji i szyku. Marmurowe półki ścienne na mosiężnych, prostych wspornikach to absolutny hit! Blaty pod umywalkę z szarego marmuru występowały już w roku minionym. Ewaluacją trendu na marmur w łazience w 2015 roku będą wielkoformatowe okładziny na wybraną ścianę, obudowę wanny i podłogę! Marmur zawładnie naszymi wnętrzami!

5.    Drewno z odzysku

Moda na recykling, odnawianie mebli i tworzenie nowych, industrialnych z drewna z odzysku (w tym m.in. z palet) stało było silnym trendem roku ubiegłego. Drewno z odzysku w 2015 roku wkrada się natomiast do projektów i aranżacji nowoczesnych zdobiąc miejsca nieoczywiste (np. parkiet z odzysku ułożony w modną, paryską bądź węgierską jodełkę na wybranym fragmencie ściany). Modne też będą parkiety podłogowe ze starej klepki, układane w klasyczne wzory. Niedoskonałe wykończenie, uszczerbki w fakturze i surowy charakter takiej podłogi w minimalistycznym otoczeniu nowoczesnych mebli i prostoty aranżacji w chłodnych odcieniach bieli i szarości będzie pięknie ze sobą korespondować. Warto też pamiętać o estetycznej wartości surowego mebla w nowoczesnej przestrzeni. Trend na stare drewno w 2015 roku szczęśliwie pozostaje!

6.    Perkal

Ta niezwykle ściśle tkana, specyficzna tkanina bawełnianego płótna, z uwagi na swoją wytrzymałość, była wykorzystywana głównie do produkcji pościeli. W 2015 roku trend na perkalowe pościele i dekoracje do wnętrz w gigantyczne, kwiatowe wzory będzie prawdziwym hitem! Zaskakujące? Zobaczycie sami...

7.    Czarne kuchnie

Czarne szafki kuchenne z łupka kamiennego to nowość w aranżacji kuchni z roku ubiegłego. Trend na czarną kuchnię w roku 2015 rozrasta się na mega skalę. W 2015 roku modna kuchnia w czerni to nie tylko czarne blaty z onyksu i czernione fronty kuchennych szafek. Czerń będzie wszechogarniająca – widoczna w sprzętach AGD i dodatkach, na ścianie ponad blatem kuchennym, w oświetleniu i barowych stołkach. To niezwykle odważny trend, ale umiejętnie skonstruowany i przełamany delikatnymi dodatkami w odcieniach złota, mosiądzu bądź fluo stworzy niezwykle oryginalną i szalenie modną aranżację kuchni w 2015 roku!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE