Trendy 2017: powrót ciemnego drewna do aranżacji wnętrz

2017-01-09 16:17

W prognozowanych trendach na 2017 rok powraca moda na ciemne drewno. Proponowane połączenia przyciągają wzrok, są eleganckie i ponadczasowe. Które odcienie ciemnego drewna będą modne w aranżacjach wnętrz w 2017 roku i z jakimi kolorami je łączyć? Podpowiadamy!

Aranżacja wnętrz i moda nie lubią stagnacji. Musi się coś dziać, zmieniać. Cały czas lubimy jasne kolory i lekkie aranżacje wnętrz. Są bezpieczne i ponadczasowe. Jednak z czasem zaczynamy tęsknić  za zmianą. Dlatego po kilku latach dominacji stylu skandynawskiego z jasnym drewnem w roli głównej, w trendach wnętrzarskich w 2017 r. pojawia się znowu ciemne drewno. Nie jest to jednak wenge, które królowało w naszych domach jeszcze kilka lat temu.

Sprawdź też: drewno egzotyczne - gatunki, kolory, zastosowanie >>>

Moda nigdy nie wraca dokładnie w tym samym wydaniu. Teraz wybieramy przyciemniany dąb, jesion albo orzech amerykański. A dlaczego?  Bo ciemnobrązowe drewno świetnie wygląda z modnymi złotymi dodatkami!

Trendy 2017: ciemne drewno wraca na salony

Ciemne drewno w aranżacji wnętrz stanowi zawsze mocny akcent. Ciemne kolory są eleganckie, stylowe i dodają aranżacjom głębi. Jednak to co się sprawdza w dekadenckich mieszkaniach lub tam gdzie rzadko przebywamy w ciągu dnia, może okazać się za ciężkie i przytłaczające w małym mieszkaniu. Wybór drewnianej podłogi lub mebli wykonanych z ciemnego drewna powinien być więc zawsze dobrze przemyślany. Wybierając kolory do wnętrza, zazwyczaj kierujemy się stylem życia, tym co lubimy, modą. Decydując się na ciemne wybarwienia drewna powinniśmy koniecznie wziąć pod uwagę wielkość mieszkania i ilość światła dziennego wpadającego do wnętrza.

Trendy wnętrza 2017: z czym łączymy ciemne drewno?

Wybierając ciemny parkiet warto zadbać by był w jak najbardziej neutralnym kolorze, nie dominował we wnętrza. Bezpieczne pod tym względem okażą się gatunki drewna z naszej strefy klimatycznej, termicznie przyciemniane na odcień ciemnobrązowy, czyli dąb i jesion. Wybarwieniem, które zdominuje aranżacje będą wszystkie gatunki o wybarwieniu czerwono-brązowym, do których raczej już nie chcemy wracać. Meble i parkiety w ciemnobrązowej kolorystyce świetnie współgrają z tak modnym i lubianym złotem, pudrowym różem, granatem, błękitem, szarościami i chłodnymi beżami. Różowe ściany, ciemny parkiet i drewniane meble - rozjaśnione złotymi dodatkami dekoracyjnymi stworzą nowoczesną, kobiecą aranżację. Zestawienie koloru granatowego, ciemnego drewna i złota wprowadzi do wnętrza elegancję, a szare ściany i ciemne drewno to już praktycznie klasyka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE